Oxid uhličitý by se primárně izoloval ze vzduchu, poté by se proměnil do kapalného stavu a následně uložil do skulin v podzemí například v místech, odkud se již dříve těžila ropa či zemní plyn.
„Chtějí z Německa udělat stát, jako je Rusko. Systematicky se na to připravují,“ řekl Habeck s tím, že AfD se nijak netají svým světonázorem. „Bezpečnostní úřady musí postupovat systematicky,“ uvedl.
Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní mimo jiné závislá řada českých firem. Podle německé centrální banky se vrátila v letošním prvním čtvrtletí k růstu.
Němečtí Svobodní demokraté se vyjádřili proti zákonu o zákazu spalovacích motorů, který má platit od roku 2035. Podle nich by to mohlo ublížit německému průmyslu.
Německo původně zamýšlelo všechny tři jaderné elektrárny odpojit na konci letošního roku, kvůli energetické krizi ale měly dvě ze tří elektráren zůstat v provozu až do jara.
Německo bude podle Habecka nadále bojovat s inflací, která letos podle vládního výhledu vystoupí na osm procent. V příštím roce klesne inflace pouze nepatrně a dosáhne sedmi procent.
Důvodem přehodnocení je složitá situace s francouzskými jadernými elektrárnami, které musely být odpojeny a energii nyní nevyrábějí. Na francouzskou elektřinu přitom Německo spoléhá.
Německo se potýká s omezováním dodávek plynu z Ruska. Ruská plynárenská společnost Gazprom začátkem tohoto měsíce oznámila, že ponechá mimo provoz plynovod Nord Stream 1.
Zátěžové testy prokázaly, že atomové elektrárny v Bádensku-Württembersku a v Bavorsku mohou během zimy vzhledem k nejistým dodávkám plynu z Ruska přispět k energetické bezpečnosti Německa.
Pokud by k omezení rychlosti došlo, byl by to obrovský průlom. Z možnosti brázdit autem dálnice stylem „co to dá“ se totiž stal v Německu od dob masového rozšíření aut důležitý symbol blahobytu.
Plyn se stal ruskou pákou na Evropu. To, jak nebezpečný je tento fakt pro členské státy Evropské unie a jak na hrozbu zastavení dodávek plynu reagovaly různé státy okomentoval Petr Holub.
Habeck ani Söder by nejspíš nepřijeli, kdyby Gazprom nezavřel kohoutky plynovodu Nord Stream. Tímto potrubím pokrývá Německo zhruba padesát procent roční spotřeby plynu, Česko v zásadě sto procent.
Oprava turbín pro Nord Stream 1 vyvolala spor mezi Německem a Ukrajinou. Kyjev požádal Kanadu, aby si turbíny nechala, a tvrdí, že jejich navrácení poruší sankce, které byly uvaleny na Rusko.
Dlouhodobé uzavření Nord Stream 1 v podstatě znamená konec ruských dodávek do Německa a částečně i do střední Evropy. Je to poslední plynovod, který alespoň trochu běží, i když teď už jen na 40 %.
V Německu ministr hospodářství Němce připravuje na válečnou ekonomiku. Vláda ve Vídni se na rozdíl od svých německých kolegů zdráhá obyvatelům vysvětlit, že Putin je do války zatáhl už dávno
Vicekancléř Německa Robert Habeck na Světovém ekonomickém fóru vyzval k založení kartelu průmyslových zemí, které by určily maximální cenu, za kterou jsou ochotny nakupovat ropu.
Placení plynu v rublech nařídil ruský prezident Vladimir Putin 23. března. Opatření se týká zemí, které Rusko nepovažuje za přátelské a které proti němu zavádějí tvrdé ekonomické sankce.
Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck míří do Kataru a Spojených arabských emirátů. Budoucí dovoz zemního plynu do Německa chce domluvit s tamními vládami.
Německý ministr hospodářství Robert Habeck pokračoval, že existuje možnost, že Německo získá dostatek plynu a dostatek zdrojů mimo dovoz ruského plynu.
Zelení i liberální FDP, bez nichž není vláda pro Scholze ani Lascheta možná, nicméně zcela nezavrhují pozdější jednání s CDU/CSU. Pokračování koalice SPD a CDU/CSU není v tuto chvíli pravděpodobné.
Název koalice vychází z barev jednotlivých stran, které dávají dohromady barvy jamajské vlajky: konzervativci (černá), Zelení (zelená), liberálové (žlutá).
Jedním z nejkontroverznějších témat volebního programu je otázka ceny emisních povolenek pro oxid uhličitý. To je skleníkový plyn, jehož vypouštění vede k oteplování klimatu.
Po vlně odporu, kterou vyvolala slova spolupředsedy německých Zelených Roberta Habecka na Ukrajině, není úplně jisté, jestli by u německých Zelených operace v Jugoslávii nebo Afghánistánu opět prošly.