Zkušenosti s drogami mohou být překážkou pro získání amerických víz. Konzervativní think-tank chce zjistit, zda Harry přiznal drogy i v žádosti o víza, nejen ve své knize.
Pozitivní vztah k budoucí královně má 76 procent Britů a její obliba nadále roste, vyplynulo z průzkumu společnosti YouGov. Kate předstihla dokonce i svého manžela, prince Williama.
Dohodu oznámil právník prince Harryho. Londýnský vrchní soud loni v prosinci rozhodl, že se Harry stal obětí odposlouchávání telefonu ze strany mediálního domu Mirror Group Newspaper.
Na hradě Windsor ve středu jménem královské rodiny předával vyznamenání. Podle BBC je mezi vyznamenanými i fotbalistka Ellen White, nejlepší střelkyně anglické reprezentace.
Oba odsouzení podle policie měli „homofobní, rasistické, antisemitské, islamofobní a mizogynní“ projevy. Terčem jejich kritiky byl i princ Harry, jehož manželka je dcerou Afroameričanky.
Soudce londýnského soudu Matthew Nicklin zamítl žádost vydavatele o ukončení žaloby, a spor tak může pokračovat. Celebrity obviňují vydavatelství z dlouhodobého odposlouchávání.
„Naprosto jasně si vzpomínám, že jsem neplakal. Tatínek mě neobjal. Ani za normálních okolností mu projevování emocí moc nešlo,“ vzpomíná Harry na chvíli, kdy mu otec řekl o Dianině smrtelné nehodě.
Arcibiskup z Canterbury položil po pomazání na hlavu Karla III. korunu svatého Eduarda, kterou potěžká pouze jednou za život, a to při korunovaci. Poté zvolal: „Bůh ochraňuj krále!“.
„Obliba monarchie v posledních letech dramaticky klesá. Stále více a více lidem je jasné, jak je královská rodina na hony vzdálena životu běžných lidí,“ soudí britský republikánský politik.
Na okamžik, kdy královnu Alžbětu II. skutečně vystřídá na dědičném trůnu, čekal Karel III. přes 70 let. Stal se tak nejdéle čekajícím nástupcem v britských dějinách.
Už jen dny zbývají do jedné z největších událostí tohoto desetiletí - v sobotu 6. května proběhne dlouho plánovaná korunovace nového britského krále Karla III. Jak bude vypadat? Kdo je mezi pozvanými?
Karel III. bude oficiálně korunován v londýnském Westminsterském opatství 6. května na ceremonii, které se účastní se více než 2000 oficiálních hostů včetně hlav států z celého světa.
Muž, který podle svých slov tak trpí pozorností médií, sdělil světu nejrůznější podrobnosti ze svého života, včetně okolností ztráty panictví, zážitků z terapie nebo užívání drog, píše Jan Fingerland.
V pamětech Harry rovněž hovoří o tom, že vinu za jeden z jeho největších skandálů, kdy si na večírek oblékl nacistickou uniformu, nesou zčásti William a jeho nyní již manželka Kate.
Z jedním z nejcitovanějších momentů série je, kdy se princ Harry vymezuje vůči svému staršímu bratrovi, princi Williamovi. Dokonce ho obvinil z toho, že byl součástí mediálních útoků na něj.
Tradice vigilie princů vznikla v roce 1936 po úmrtí krále Jiřího V. V sobotu to bylo vůbec poprvé v historii, co se vigilie účastnila také vnoučata zesnulého člena královské rodiny.
Jakýkoliv podobný moment je pro čekající zpříjemněním dlouhých hodin ve frontě. Včera se ve na místě objevil také fotbalista David Beckham, který ve frontě strávil přes 12 hodin.
„Informace se šíří nejenom kolem paláce, ale šíří se i celou Británií. Britové samozřejmě věděli, že dříve nebo později taková zpráva přijde, ale lidé na ni nejsou úplně připraveni“, říká zpravodaj.
Tradiční velikonoční bohoslužba britské královské rodiny v kapli svatého Jiří na hradě Windsor se letos konala bez nejvýznamnějších představitelů rodiny.
The Sun napsal, že se manželé během návštěvy hradu Windsor viděli také s princem Charlesem, což byla podle listu jejich první společná cesta do Británie od března 2020.
Během slyšení v Londýně Harryho právnička Shaheed Fatimaová uvedla, že se vévoda „necítí bezpečně, když je ve Spojeném království, vzhledem k bezpečnostním opatřením, která se na něj vztahují“.
Vévodkyně ze Sussexu zažalovala Mail on Sunday poté, co v únoru 2019 zveřejnil v pěti článcích ručně psaný dopis ze srpna 2018, který Meghan adresovala svému otci Thomasi Markleovi.