Kostýmy německých herců a hereček, například šaty macechy, ale na Barrandově nenajdeme, mají je v držení německé produkce. „Máme tu ale zdařilou kopii netopýřího klobouku,“ říká Eva Žambochová.
Výstava se snaží zachytit kompletní kariéru Libuše Šafránkové. Kromě filmové a televizní je na ní zastoupena i ta divadelní. Tu zachycují také vzpomínky přátel – Daniely Kolářové nebo Dagmar Havlové.
Společnost Storm Films tak reagovala na dotazy serveru iROZHLAS.cz, zda existují dvě verze nové pohádky s rozdílným obsahem. Tak se totiž po kritice obhajoval český producent Bontonfilm.
Nové zpracování legendární české pohádky přichází téměř 50 let po jejím prvním uvedení. Norská verze, distribuovaná pod názvem Tři přání pro Popelku, k české předloze viditelně odkazuje.
V kostele byla vystavená rakev ze světlého dřeva, na které stojí růžový střevíček jako vzpomínka na hereččinu nejznámější roli Popelky. Akci sledovala na obrazovkách před kostelem i veřejnost.
Filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku obletěla od premiéry málem celý svět. Oblíbili si ji dokonce diváci na Blízkém východě, kde emancipovaná Popelka učarovala třeba tím, že směla zkoulovat prince.
Za najetí autem do policisty před úřadem vlády dnes uložil pražský městský soud aktivistovi Slávkovi Popelkovi půlroční podmínku. Rozhodnutí je pravomocné. Kauzu třikrát vrátil k novému rozhodnutí Nejvyšší soud, pokaždé v Popelkův neprospěch. Incident se stal při protestu iniciativy Holešovská výzva, která dlouhodobě požadovala odstoupení kabinetu Petra Nečase (ODS).
Jednu z nejoblíbenějších českých pohádek možná natočí Norové. Tamní producenti vyjednávají o odkupu autorských práv na film Tři oříšky pro Popelku, který natočil Václav Vorlíček před čtyřiceti lety s Libuší Šafránkovou s Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích.
Legendární pohádka Tři oříšky pro Popelku slaví čtyřicátiny. Za tu dobu potěšila už několik diváckých generací, a nejen u nás. Na zámku Moritzburg u Drážďan, kde se natáčela, je od tohoto víkendu k vidění výstava filmových kostýmů a celé řady dalších filmových rekvizit.
Filmová studia Barrandov otevřela v Karlových Varech výstavu ke svým osmdesátinám. V Galerii umění představuje společnost historický vývoj filmového řemesla, včetně unikátních fotografií.
Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona o regulaci finančních trhů. Otevřela tak dveře k největším změnám od velké hospodářské krize z třicátých let minulého století. Jde o jedno z největších vítězství v dosavadním fungování administrativy prezidenta Baracka Obamy.