Vědecká rada nedoporučila jeho jmenování. Podnět jí dala rektorka školy Zuzana Kročová, která zpochybnila i proces habilitačního řízení včetně jeho délky.
Borchová na tiskové konferenci řekla, že udělala chybu, když citovala cizí texty bez uvedení zdroje. Ve vládě měla zodpovědnost mimo jiné za nastavování pravidel proti plagiátorství.
„Zajímá mě, jak Mornštajnová přišla k námětu – jestli ho odvodila z mého článku, nebo ne,“ tvrdí Toy Box. Podle ní je kniha Les v domě plagiátem jejího životního příběhu. Spisovatelka to odmítá.
Rozsudek byl vynesen po dvoutýdenním procesu, při kterém Sheeran v soudní síni vystoupil a rozzlobeně zdůrazňoval, že tento případ ohrožuje všechny hudebníky, kteří skládají vlastní hudbu.
Školský odbor radnice v americkém New York City vydal zákaz používání tohoto nástroje v místních školských zařízeních, a to jak studentům, tak i pedagogům.
Aplikace má řešit potenciální problém, který vzniká s rozšiřováním takzvaných chatbotů. Objevují se obavy, aby umělou inteligenci nezneužívali studenti a akademici.
Škrty kvůli zdražování stavebních materiálů a energií se u řady staveb negativně podepíšou na kvalitě, píše deník E15. Více najdete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Matovič také kritizoval média, která na opisování v jeho diplomové práci upozornila. Ještě jako opoziční politik Matovič plagiátorství bývalého šéfa sněmovny kritizoval a žádal jeho rezignaci.
„Z radnice někdo vynesl pracovní materiály a noviny to otiskly. Nikoho ale nenapadlo podívat se na tu verzi, za kterou se zaplatilo,“ uvedl ke kauze starosta Ondřej Kolář (TOP 09).
Česká média se poslední sobotu roku 2019 věnují také například statistikám pohřešovaných osob. Počet nevyřešených případů je letos třikrát vyšší než vloni.
„Je to deset prací, kde jsem se rozhodl zahájit řízení o vyslovení neplatnosti vykonání závěrečné zkoušky nebo její součásti. Pořád to není rozsudek. Teď začíná řízení podle zákona,“ uvedl Bek.
Za poslední tři roky odhalila Univerzita Karlova 49 studentů, kteří ve svých pracích opisovali, informuje Právo. Ve všech případech se plagiátorství zjistilo ještě před obhajobou.
Bývalý prorektor Univerzity Karlovy Martin Kovář podle komise publikoval opsané texty po dobu zhruba 20 let. Svůj titul profesora proto podle komise dostal neoprávněně.
České vysoké školy zastávají názor, že zpětné kontroly závěrečných prací nemají smysl a jsou zbytečné. Až na pár výjimek nechtějí univerzity práce ani prověřovat.
Německá ministryně školství dnes může přijít o titul. Univerzita v Düsseldorfu začne rozhodovat o odebrání jejího doktorského titulu. Už před časem skupina expertů označila její doktorandskou práci za plagiát. Minimálně 60 z celkem 361 stránek jejího textu podle všeho současná ministryně opsala z jiných zdrojů, aniž by je citovala.
Zítra se v novinách objeví inzerát, který možná spustí soudní spor. Pedagog Univerzity Karlovy Michal Svatoš v něm obviní starostu pražského Jižního Města Dalibora Mlejnského z ODS z plagiátorství. Jde o starostovu diplomovou práci, ve které autor podle odborníků opisuje i z díla doktora Svatoše. A v předmluvě mu pak děkuje.
Takzvaná doktorská rada budapešťské lékařské univerzity navrhuje odejmout prezidentovi Pálu Schmittovi doktorský titul. Získal ho v roce 1992 dizertací, která se ukázala jako opis a plagiát. Konečné rozhodnutí přijme senát univerzity dnes odpoledne, v případě odejmutí může dojít k prezidentově demisi.
Opoziční strany a také stovky lidí demonstrující včera před budovou maďarského parlamentu žádají odstoupení prezidenta Pála Schmitta. Vládní strany ale označují kauzu kolem prezidentského plagiátorství za uzavřenou, protože univerzitní vyšetřovací komise nenavrhuje odebrat Schmittovi doktorský titul.
Maďarský prezident Pál Schmitt v rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlas dnes ráno odmítnul obvinění z plagiátorství. V aféře, kterou před několika dny rozvířila média, je Schmitt nařčený z opsání disertační práce z roku 1992.
Další německý politik přišel o doktorát. Německé univerzity podvody při psaní doktorských prací neprominou ani vysoce postaveným politikům. Čerstvě se musel s doktorským titulem rozloučit europoslanec Jorgo Chatzimarkasis.
Výslechem zaměstnanců a pedagogů Slezské univerzity dnes pokračovalo soudní projednávání kauzy bývalého poslance Petra Wolfa. Podle obžaloby se spolu s manželkou dopustil dotačního podvodu, když měl neoprávněně získat 11 milionů korun od státu na dvě odborné studie.
Ostuda v přímém televizním přenosu. Tak píší německá média o zprávě univerzitní komise v Bayreuthu, která zkoumala doktorskou práci dnes již bývalého německého ministra obrany Karla-Theodora zu Guttenberga. Ten podle komise záměrně podváděl a opisoval.
Chirurg Jiří Froněk není plagiátorem a svůj akademický titul získal oprávněně. Rozhodla o tom na včerejším zasedání odborná komise Univerzity Palackého v Olomouci. Ve své dizertační práci z roku 2004 lékař nepodváděl ani neopisoval a jeho výzkum byl původní.
Nelehký úkol má před sebou odborná komise Univerzity Palackého v Olomouci. Právě dnes bude rozhodovat o údajném plagiátorství a podvodu v medicínském výzkumu, který v Česku zatím nemá obdoby.
Rakousko chce prověřit možnost tvrdšího zákonného postihu případných rakouských "opisovačů" absolventských prací. Reaguje tak na aféru v sousedním Německu kolem plagiátorství disertační práce exministra obrany Karla-Theodora zu Guttenberga.