Podle deníku Bild se útok odehrál kolem 21.45 SELČ v centru města, které se nachází ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Na náhodné kolemjdoucí se s nožem vrhal muž.
Místní média podle agentury Unian tvrdí, že pachatel byl rozhořčen údajným rozkrádáním obecních peněz a žádal, aby se před schvalováním finančního plánu na příští rok veřejně skládaly účty.
Kriminalistka Jiřina Hofmanová zkoumá vývoj vraždění v Česku za posledních čtyřicet let. Podle ní se od sametové revoluce zhoršilo násilí pachatelů i se snížil jejich věk.
Policie pachatele zatkla ve středu odpoledne, potvrdil místní šerif John Mina. Keith Melvin Moses byl obviněn z vraždy v případě první střelby a očekává se, že bude obviněn i v dalších případech.
Policie byla přivolána do prodejny Circle K ve městě Yakima okolo 3.30 v úterý ráno místního času (12.30 SEČ), kde nalezla tři mrtvé, řekl novinářům náčelník Matt Murray.
Případy střelby s vyšším počtem obětí jsou v Kanadě ojedinělé a Toronto je považováno za jedno z nejbezpečnějších měst na světě. O možném motivu střelce se zatím nic neví, policie ho neidentifikovala.
Mediace spočívá v tom, že služba zprostředkuje setkání mezi obětí a pachatelem. „Je jasné, kdo ublížil a komu bylo ublíženo. Mluví se o zranění, bývá to emočně nabité,“ popisuje Andrea Matoušková.
Vražda ve Vysokém mýtě má stejného pachatele jako umístění výbušného systému ve škole v Pardubicích. Devatenáctiletý mladík ve škole studoval. Po spáchání činů se otrávil a pak v nemocnici zemřel.
Policisté v uplynulých týdnech zadrželi skupinu šesti „herců“, kteří se vydávali za klienty pražských bank a skrze padělané doklady převáděli finanční prostředky na své účty.
Muž zadržoval ženu téměř hodinu v jednom z obchodů v centru města. „Dále kriminalisté podali návrh na vzetí do vazby, o níž bude soud rozhodovat v sobotu,“ uvedl mluvčí.
„Chlapec utrpěl velmi vážná poranění. Byl v kritickém stavu, ale při vědomí převezen do motolské nemocnice,“ řekla mluvčí záchranářů. Podle mluvčího policie je hoch po operaci v umělém spánku.
Při listopadovém atentátu v centru rakouské metropole zahynuli čtyři lidé. Útočníka označovaného za islamistického radikála policie nakonec zastřelila.
V zimě trápil obce jihovýchodně od Prahy gang zlodějů, kteří podle prvních závěrů vykradli 120 domů. Podle náměstka Jana Krejčího ale policie nyní došla k závěru, že nešlo o organizovanou skupinu.
„Sportovec, lyžoval, jezdil na kole, chodil cvičit do fitka.“ Redaktoři Radiožurnálu zjišťovali, kdo byl Ctirad V., který zastřelil šest lidí v ostravské nemocnici.
Policii se podařilo ze záběrů bezpečnostních kamer identifikovat batoh jednoho z pachatelů a prosí veřejnost o jakékoli informace o možném vlastníkovi..
Policie z australského státu Nový Jižní Wales zadržela mladého chlapce, který se přiznal, že ukryl šicí jehly do jahod, jež skončily na pultech obchodů. Vyšetřovatelé naznačili, že motivem byl žert.
Napadený muž ztratil po brutálním útoku vědomí, lékaři mu rány na hlavě ošetřili několika desítkami stehů. Kriminalisté případ kvalifikovali jako těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.
Přes 300 podnětů od lidí zatím nestačilo. Policisté stále pátrají po muži, který loni v prosinci napadl tenistku Petru Kvitovou v jejím prostějovském bytě. Agresor může jít až na 12 let za mříže.
Kriminalisté vyšetřují napadení Petry Kvitové a už znají přibližnou podobu pachatele. Podle Týdeníku Policie jde o mladého vysokého muže s hnědýma očima. Zranění, které tenistce způsobil, jí nejspíš nedovolí hrát tenis nejméně půl roku.
Policie čím dál častěji vyslýchá oběti, ale i pachatele přes takzvanou videokonferenci. Například detektivové ze Středočeského kraje, kteří systém vymysleli, takový způsob využívají už tři roky a ročně vyslechnou pomocí kamer stovky lidí. Šetří jim to údajně hlavně čas a peníze. Podařilo se jim totiž propojit se všemi soudy a věznicemi v Česku.
V Česku skončil pilotní projekt, v rámci kterého se opakovaně setkávaly oběti trestných činů s odsouzenými. Název Building Bridges, tedy stavění mostů, napovídá, o co v projektu vlastně šlo. Za vězni ale nechodily přímo jejich vlastní oběti, šlo o setkávání odsouzených a těch, kterým někdo ublížil.
Thajská policie je na stopě strůjcům bombového útoku. V centru Bangkoku při něm zemřelo 22 lidí a dalších 120 je zraněných. Mezi oběťmi je i jedna turistka s britským pasem. Vyšetřovatelé už mají několik podezřelých. Hlavním vodítkem je záznam z pouliční kamery.