Památku z roku 1852 poslední desítky let podemílá řeka Smědá při každé povodni. Koryto se prohloubilo natolik, že voda vymlela podloží pod základy a budova tak má narušenou statiku.
Dopravní podnik doporučuje cestujícím využívat v případě Českomoravské stanici Vysočanská a na Pankráci stanici Pražského povstání a následně tramvajovou linku 19.
„Na obnovu po povodních se myslím připravují všechny obce, i Jeseník už sečetl škody, a teď nastane rozhodování, do čeho půjdeme jako první, co je pro město nejdůležitější,“ říká starostka.
Nová barva je zatím vidět na štítu západní strany a na portálu nad vchodem. To jsou dvě místa, na jejichž rekonstrukci se farnosti podařilo sehnat peníze.
Jednu z nejvýznamnější pamětihodnosti francouzské metropole otevře Macron slavnostně za týden v sobotu a od 8. prosince si ji bude moci opět prohlédnout veřejnost.
Desítky pracovníků mají silně poškozené domy kvůli zářijovým povodním. Všichni bydlí ve špatně pojistitelných oblastech a právě pro ně je určená dobročinná sbírka fondu Pavla Novotného.
„Firma, kterou jsem oslovila, byla schopná obec zprovoznit do dne a půl. Což by asi tou původní cestou trvalo déle,“ říká starostka Kobylé nad Vidnavkou.
A když je výrobek opravený ještě v záruční době, záruka se automaticky prodlouží o další rok. Podrobnosti sdělil na Plusu Viktor Vodička, ředitel Sdružení českých spotřebitelů.
Loni 21. prosince při tragické události střelec, který byl studentem fakulty, v budově v centru Prahy zabil 14 lidí, následně i sebe a dalších 25 lidí zranil.
Směrnice vyjasňuje povinnost výrobců opravovat zboží i po uplynutí záruční lhůty. Více o směrnici řekl Radiožurnálu ředitel Sdružení českých spotřebitelů Viktor Vodička.
Službu využívají v Doksech spíš domácnosti než podnikatelé. Ročně je jich okolo deseti a způsob využití peněz je pestrý. Jednalo se o půjčky v řádech statisíců.
Zároveň finalizují úpravy, které by měly ulevit studentům fakulty. Jedná se o prodloužení maximální doby studia, odpuštění poplatků za delší studium či možnost rozložit ročník studia do dvou let.
V okolí Barrandovského mostu bude od pondělí 15. ledna ve směru do centra omezen provoz. Práce souvisí s chystanou letošní opravou Barrandovského mostu.
V první etapě se dělníci zaměří na přízemí paláce, opraví fasádu ze dvora a zlepší odtoky dešťové vody tak, aby dům dál nepoškozovala vlhkost. Další změnou je zřízení nového vchodu z Běhounské ulice.
Problémem je, že poškozené místo je pravděpodobně pod korytem Jihlávky. Bude nutné se na obou březích prokopat ke zdravým částem potrubí a na ty napojit provizorní trubku, která vrchem překlene říčku.
„Druhá etapa oprav bude složitější než první, protože bude uzavřena barrandovská rampa, jezdí po ní víc aut než po Strakonické,“ uvedl náměstek Zdeněk Hřib.
Po červnovém zřícení 15 metrů střechy Žižkových kasáren v Terezíně připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj plán na záchranu. Cena rekonstrukce objektu je odhadovaná na více než miliardu korun.
„Občas to připodobňuji k tomu, že když byly v Praze velké povodně, tak doprava dostala z ničeho nic neplánovaný zásah, a přesto si lidé poradili,“ přibližuje v rozhovoru analytik Petr Kumpošt.
„Po dobu rekonstrukce Barrandovského mostu se na placené úseky objízdných tras bude vztahovat výjimka,“ uvedla pro iROZHLAS.cz Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací.
Oprava pražského Barrandovského mostu odstartuje v pondělí 16. května. Řidiči se připravují na dopravní komplikace, které budou rekonstrukci provázet. Kudy povedou hlavní a vedlejší objízdné trasy?
Podle starosty Josefa Dvořáčka z ODS dostanou do Vánoc poškozené domy pod střechu všichni. Je tady ale část lidí, kteří budou ještě další měsíce trávit v náhradním bydlení.
Tesaři, restaurátoři, pokrývači a štukatéři dokončují rozsáhlé opravy v sázavském klášteře, které začaly před dvěma lety. Opravou za 120 milionů prošla barokní fara, gotická věž s trojlodím i kostel.