Soud uložil Michalovi také peněžitý trest ve výši 3,65 milionu korun a na deset let mu zakázal vykonávat advokacii. Überallovi potvrdil odvolací senát pětiletý trest a musí zaplatit 500 000 korun.
Všichni obžalovaní v březnu vinu odmítli. Peter Kmeť ve své výpovědi uvedl, že smlouvy podepsal, o jejich plnění se podle něj staral Jan Valtr. Oba figurují i v jízdenkové kauze dopravního podniku.
Zákaz výkonu advokacie na pět let požadoval u soudu státní zástupce Zdeněk Matula. Soudce to však odmítl s tím, že Michal při předávání úplatků nevykonával činnost advokáta.
V kauze Pražského dopravního podniku státní zástupce Adam Borgula viní Kmetě ze zpronevěry, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a také z praní špinavých peněz.
Městský soud v Praze zamítl reorganizační plán firmy Oleo Chemical a poslal ji do konkurzu. Společnost Ravak firmě půjčila stovky milionů korun a dlouhodobě navrhovala konkurz Olea.
Městský soud v Praze zamítl návrh žalobce z pražského vrchního státního zastupitelství Adama Borguly na obnovu procesu v kauze Oleo Chemical. Ten proti rozhodnutí obratem podal stížnost.
Vykonstruovaná, nepravdivá a smyšlená obhajoba. Těmito slovy popsal žalobce v návrhu na obnovu řízení v kauze Oleo Chemical, proč chce zopakovat soudní proces s advokáty a účetními Rittiga.
Zeman žádá přísnější tresty pro zakladatele firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka i Petera Kmetě, někdejšího obchodního partnera lobbisty Ivo Rittiga. Chce, aby soud potrestal i Rittigovy advokáty.
Jana Šádková pracovala pro advokáty Ivo Rittiga, měla přístup k jeho účtům. Soudy ji nedávno zprostily obžaloby v kauze Oleo Chemical, další soud ji ale čeká. Šádková vůbec poprvé veřejně promluvila.
Rolí Iva Rittiga v kauze tunelování firmy Oleo Chemical se bude muset znovu zabývat pražský městský soud. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze, když zrušil část rozsudku, která lobbistu osvobodila.
Jeden ze zakladatelů společnosti Oleo Chemical Kamil Jirounek zatím nebude potrestán v kauze padělané směnky na 127 milionů korun. Krajský soud v Praze ho v pátek zprostil obžaloby.
Soudy nevyvrátily obhajobu jednoho ze zakladatelů petrochemické firmy Oleo Chemical Kamila Jirounka. Špatně také vyhodnotily skutek, pro který byl odsouzen k šesti rokům vězení, uvedl Nejvyšší soud.
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se opět opřel do ministra financí Andreje Babiše (ANO). V rozhovoru pro týdeník Echo přirovnal kauzu korunových dluhopisů k případu Ivo Rittiga a firmy Oleo Chemical. Řekl také, že si neumí představit svou účast v Babišově vládě.
Pražský městský soud zprostil obžaloby z tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical lobbistu Ivo Rittiga a jeho právníky. V hlavním líčení se neprokázalo, že by skutky spáchali právě oni. Naopak bývalé majitele firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka, šéfa výroby Radomíra Kučeru a Petera Kmetě, Rittigova obchodního partnera, uznal vinnými. Verdikt není pravomocný.
Soud dopoledne rozhodne, jestli podnikatel Ivo Rittig a dalších devět obžalovaných tunelovali firmu Oleo Chemical. Státní zástupce navrhl pro většinu z nich pětileté tresty. Údajně krátili daně a prali špinavé peníze. Lobbista Ivo Rittig označil celou obžalobu za absurdní.
Kvůli kauze výrobce biopaliv firmy Oleo Chemical by měl jít lobbista Ivo Rittig na pět let do vězení. Ve své závěrečné řeči to navrhl státní zástupce Adam Borgula. Ivo Rittig se podle obžaloby měl podílet na krácení daně, zpronevěře a praní špinavých peněz, které vyvedli z firmy Oleo Chemical její dva spolumajitelé. Celkem šlo o 20 milionů korun. V případu je obviněno celkem 10 lidí.
Státní zástupce Adam Borgula požaduje pro lobbistu Ivo Rittiga pět let vězení a peněžitý trest zhruba 1,7 milionu korun v souvislosti s tunelováním petrochemické firmy Oleo Chemical. V závěrečné řeči, která zazněla ve středu, mimo jiné uvedl, že motivem k vyvedení peněz k lobbistovi mohlo být to, že Rittig by dokázal firmě zajistit odbyt ve společnostech, kde měl vliv - například v pražském dopravním podniku. Pro většinu ostatních obviněných chce žalobce stejný trest a navíc i čtyřletý zákaz činnosti.
Jeden ze šéfů firmy Oleo Chemical Kamil Jirounek půjde na šest let do vězení kvůli kauze padělané směnky na 127 milionů korun. Pražský vrchní soud mu ve čtvrtečním odvolacím řízení o dva roky zmírnil původní trest. Rozhodnutí je pravomocné. Lze proti němu podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu, které však nemá odkladný účinek. Jirounek vinu odmítá.
Spoluzakladatel firmy Oleo Chemical Kamil Jirounek má jít na osm let do vězení kvůli kauze padělané směnky na 127 milionů korun. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Praze, který ho v minulosti obžaloby zprostil. Verdikt ale zrušil odvolací soud, a tak se musel případ projednat znovu. Rozhodnutí není pravomocné, lze se proti němu odvolat. Jirounek vinu odmítá.
Osm až 12 let vězení navrhuje žalobkyně pro jednoho z šéfů firmy Oleo Chemical Kamila Jirounka. Návrh trestu se týká kauzy padělané směnky na 127 milionů korun.
Pražský městský soud otevřel kauzu údajného tunelování společnosti Oleo Chemical. Obžalovaným je v ní lobbista Ivo Rittig a devět dalších lidí. Zakladatel firmy Michal Urbánek dnes u soudu vinu odmítl. Vinu od začátku odmítá i Rittig.