Mezi řidiči se novému modelu tehdy přezdívalo taky „Tisíc malých bolestí“. „Protože tam byla řada zbytečných věcí, které jejich novým majitelům ztrpčovaly život,“ popisuje Kožíšek.
Ředitel České filharmonie David Mareček potvrdil, že filharmonie se dopady konsolidačního balíčku až tak zatím nedotknou, neboť už před lety spustili program pro mecenáše.
Asi pět set exponátů má unikátní sbírka zdravotnické techniky Národního technického muzea v Praze. K vidění ale nejsou. Chybí pro ně totiž výstavní prostory.
Skončila ve sběrných surovinách a zachránit se ji povedlo jen náhodou. Národní technické muzeum koupilo od soukromého sběratele tříminutovou nahrávku s popiskem „Konrad Henlein, květen 1934“.
„Myslím si, že dělat zpravodajství v rádiu není nic světoborného. Dnešní zpravodajství má v porovnání s tím z roku 1965 tento fundament pořád stejný,“ míní moderátor Českého rozhlasu Jan Pokorný.
Mixážní pult, ze kterého znělo volání o pomoc při nacistické okupaci, nebo mikrofon, do kterého mluvil první rozhlasový reportér. To je jen zlomek z tisíců vzácných exponátů, které jsou k vidění.
Český rozhlas uspořádá v den svých 100. narozenin pro širokou veřejnost a posluchače koncert v Riegrových sadech. Kulaté výročí připomene také výstava v Národním technickém muzeu.
Letenský kolotoč patří Národnímu technickému muzeu. Původně měl fungovat už teď v únoru, práce ale zastavila zima i covid-19. Pro veřejnost ho chce muzeum otevřít v létě.
Kultura nespí ani třetí červnový den roku 2020. Vybrat si můžete například z první společné výstavy Jiřího Suchého a Jana Homoly s názvem PELMEL či pocty Zuzaně Navarové v pražské Malostranské besedě.
Své prostory znovu otevírá Národní technické muzeum či ostravská galerie PLATO. Ivan Trojan a Petr Czudek zase pozvou v online streamu diváky na festival Hradecký slunovrat.
Například u Národního muzea se lidé začali scházet už více než hodinu před otevřením. V hlavním městě budou objekty otevřené od soboty 19.00 až do nedělní 1.00.