Náplavky se lidem otevřou, teprve až klesne průtok ve Vltavě na 450 metrů krychlových za sekundu. Ve čtvrtek odpoledne se pohyboval kolem 700 metrů krychlových za sekundu.
Od čtvrtečních 8.00 budou moci Pražané i turisté téměř plnohodnotně využít všechny náplavky a bude na ně možný i vjezd aut, od stejného času bude možný i provoz zbývajícího botelu Matylda.
Město nechá preventivně v 16.00 zavřít podchod pod ulicí K Loděnici na Zbraslavi a v centru v 19.00 zavře protipovodňová vrata u hotelu Four Seasons a čapadlo v Divadelní ulici.
Obyvatelé Washingtonu budou zpívat koledy v tamním přístavu. A to přestože v americkém hlavním městě nemají moře. Za vánoční atmosférou lidé vyrážejí na nové nábřeží řeky Potomac.
Potápěči začali čistit pražské náplavky. Pod hladinou Vltavy nacházejí vedle odpadků staré loďky, utopené mobily nebo ztracené klíče. Zároveň kontrolují stav zdiva nábřeží. Remorkér s jeřábem a týmem potápěčů začal pracovat na Rašínově nábřeží u Jiráskova mostu.
Oblíbené pražské náplavky čekají od příští sezóny změny. Správcovská firma tu plánuje třeba úpravu toalet, přibýt mají odpadkové koše nebo lavičky a nově tu vznikne také informační systém. Do plánování budoucího vzhledu vltavských břehů by se měla víc zapojit veřejnost.
Oživit nábřeží a přilákat lidi k delšímu pobytu u vody - to má za cíl první náplavka v Ústí nad Labem. Pod Benešovým mostem stojí kontejnerový box. Tam se lidé můžou občerstvit a posedět. Budou tam ale i různé nejenom kulturní akce.
Z pražských náplavek by do dvou let měli zmizet rychlí cyklisté. Je to jedna z priorit nového správce nábřeží Davida Hägena, kterého dnes představil magistrát hlavního města. Z náplavek chce udělat klidnou oddechovou zónu.
Praha vyklidila kvůli stoupající hladině Vltavy preventivně náplavky. Zmizet musela během odpoledne všechna auta. Pěší turisté zatím na náplavku mohou, neomezila se ani lodní doprava. Vyklízet začínají i některé restaurace.