„Dohromady mají obce a kraje na účtech 500 miliard. Nedává smysl na těch penězích sedět,“ říká ekonomka Ilona Švihlíková, děkanka Vysoké školy obchodní v Praze.
Demonstranti požadují, aby úřady zajistily kontrolu dodržování pravidel pro prázdninové pronájmy, omezily nákup nemovitostí lidi, kteří na ostrovech nebydlí, či zavedly ekologickou daň pro turisty.
První místo patří New Yorku a jeho páté Avenue s téměř dvaceti a půl tisíci eury za metr čtvereční a rok. Na druhém místě je Monte Napoleone v italském Miláně.
„Musíme se řídit právní úpravou, která stanovuje, jak může stát hospodařit se svým majetkem. Tato právní úprava neumožňuje pronájem majetku státu za cenu nižší, než je cena tržní.“
Sdružení vlastníků bytových jednotek v Jirkově už více než 10 let bojují s lidmi, kteří si nakoupili levné byty a pronajímají je sociálně slabým za přemrštěné ceny. Zálohy na energie ale neplatí.
Obchodní centra plánují zvýšit nájmy kamenným obchodům, píšou Hospodářské noviny. A stát vybírá podle deníku E15 stále víc peněz na dani z přidané hodnoty. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Nájmy v Česku meziročně vzrostly o 11 procent. Průměrný nájem v Praze dosáhl částky 28 500 korun na měsíc. Podle odborníků budou ceny růst i nadále, ale pomalejším tempem.
V tisku se v pátek dočtete, že v Praze bez cizinců a studentů meziročně poklesly průměrné ceny nájmů a to o šest procent. Žádné krajské město ve třetím čtvrtletí takto silný pokles nájmů nemělo.
Lidové noviny přináší rady, jak upravit stravování v době karantény, oslovený lékař doporučuje například kysané zelí. Linku důvěry v poslední době používá až o čtvrtinu dětí více píše Mf Dnes.
Novela se týká bytů postavených před rokem 2014. Berlínská vláda vypracovala rozsáhlou tabulku, která určuje maximální cenu za metr čtvereční. Cena zohledňuje stáří budovy i vybavení konkrétního bytu.
Dle loňské studie Nadace Hanse Böcklera chybí v Berlíně 310 tisíc cenově dostupných bytů. Částečně kvůli přeregulovanosti nové výstavby, částečně proto, že si ji většina Berlíňanů ani nepřeje.
Představte si, že celý život pracujete, a ke stáru stejně přijdete o svůj domov. Že vám takový scénář přijde nereálný? Jenže není. S takovou situací se potýkají senioři čím dál častěji.
Češi loni za luxusní zboží utratili jednu miliardu korun. Nákupy ve světových metropolích ale lákají každoročně miliony lidí. Mezi nejoblíbenější místa patří tradičně New York, Milán nebo třeba Paříž. Jsou ale zároveň i nejdražší. Za pronájem tam obchodníci zaplatí i desítky tisíc eur za metr čtvereční. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cushman and Wakefield.
Jedno z nejdražších bydlení v Česku. To je jeden z méně příjemných dopadů faktu, že Hradec Králové se tradičně řadí mezi nejlepší místa pro život v republice. Pro mnoho lidí tak vlastní bydlení v krajském městě není dostupné a vybírají si nájemní byty.
Dlouho byl Berlín městem, kde se byty prodávaly levněji než v Praze. V poslední době se situace změnila. Německá metropole sice zažívá nevídaný stavební boom, ale nové nebo nově zrekonstruované byty si dnes nemůže dovolit velká část jeho vlastních obyvatel.
Katastrofický scénář, který po deregulaci nájmů počítal s tisícovkami žalob, se nekoná. Podle Sdružení nájemníků jsou dosavadní zkušenosti se sjednáváním nájmů v podstatě dobré. Ve většině případů se prý pronajímatel a nájemce dohodnou.
Když se před pěti lety stěhovali úředníci pražského magistrátu do pronájmu v budově Škodova paláce u Národní třídy, vedení města slibovalo, jak vše bude výhodné a jak na něm město vydělá. Od přestěhování do poloviny letošního roku už město za pronájem zaplatilo první miliardu korun. Místo zisku ale Praha výrazně tratí.
Ceny bytů v Česku v loňském roce dál padaly. Vůbec největší pokles přišel hned na začátku roku, poté se tempo zlevňování snížilo. Rozdíly mezi jednotlivými regiony ve vývoji cen nemovitostí ale byly velké. Hodnotu si držely pozemky, hlavně ty kolem velkých měst.