Nejbohatší Češi neočekávají, že by recese měla tak drastický průběh jako ta v roce 2008. Ukazují to data devátého ročníku průzkumu Wealth Report, který zpracovala J&T Banka.
Program pro milionáře dříve využívali zejména bohatí Číňané, ale nedávné zpřísnění podmínek pro investice vedlo k poklesu žádostí, napsala agentura Reuters.
Devětatřicetiletý Wožniak-Starak patřil k nejznámějším polským celebritám, a to i díky manželství s populární televizní moderátorkou, bývalou modelkou.
Češi nechodí na preventivní prohlídky k zubařům, pivovary stále více vaří pivní speciály na zakázku a pacienti musí platit za léky zdarma. Přehled čtvrtečního tisku připravil Radiožurnál.
O víkendu rozhodli voliči, že v úřadu prezidenta zůstane i nadále Miloš Zeman. Jiří Drahoš zůstal těsně pod padesátiprocentní hranicí. Pomáhá společnosti to, že hlavu státu volí veřejnost přímo?
V Česku loni přibylo 2200 nových dolarových milionářů, jejich počet tak narostl o 9,5 procenta na rekordních 25 400. Počet dolarových milionářů v ČR nadále roste rychleji, než je celosvětový průměr.
Někteří lidé mají štěstí, jiní ho mají ještě o něco větší. Mezi ty se řadí důchodce Jules Parent z Quebeku, který podruhé za posledních devět let vyhrál v loterii více než milion kanadských dolarů.
V Česku už je více než 23 tisíc dolarových milionářů. Vyplývá to ze zprávy poradenské společnosti Capgemini. Z celosvětového hlediska rostlo světové bohatství dolarových milionářů nejvíce v Asii a Tichomoří.
Ve světě přibývá dolarových milionářů. Jen loni jich bylo skoro patnáct milionů. Vyplývá to ze zprávy o světovém bohatství. Nejvíc byznysmenů je v Severní Americe a Asii, pozadu ale nezůstává ani Česká republika. Místní milionáři jsou ale na rozdíl od zbytku světa při svých investicích víc opatrní a sázejí na jistotu a dlouhodobé výnosy.
Čeští dolaroví milionáři jsou při svých investicích spíše opatrní a sázejí na jistotu a dlouhodobé výnosy. V posledním roce se víc obávají o bezpečnost investic. Do nemovitostí investují spíše v západních zemích, v Česku zase do zemědělské půdy. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti J&T mezi dvěma stovkami byznysmenů z České republiky.
Milionáře Roberta Dursta americká policie zatkla kvůli 15 let starému případu vraždy jeho mluvčí. Zadržený je z jedné z nejbohatších rodin ve Spojených státech. Vyšetřování kauzy mohl podle amerických médií pomoct i dokument televize HBO.
Bezdomovec František stále čeká na svoji třicetimilionovou výhru z loterie. Dvojice, která ho o peníze připravila, mu je dosud nevrátila. Pětašedesátiletý muž si za výhru chtěl pořídit byt, nové zuby a odjet na dovolenou. Místo toho přespává na ubytovně.
Německo je známé jako hospodářský tahoun Evropy a je jednou ze světových hospodářských velmocí. Podle studie švýcarské banky UBS v něm žije na 19 tisíc multimilionářů, což je třeba o polovinu více než ve Velké Británii.
Takzvaných dolarových milionářů přibývá. Podle zprávy o světovém bohatství jich je v současnosti už na čtrnáct milionů. Lidí, kteří mají investovatelné jmění za víc než jeden milion amerických dolarů, přibývá i v Česku. Loni jich ekonomičtí analytici napočítali 18 tisíc. Letos už jich je o tisíc více.
Čínští milionáři se stěhují do zahraničí. V příštích pěti letech chce emigrovat až polovina z nich. Vyplývá to z průzkumu společnosti Barclays and Ledbury, který jen potvrzuje předchozí údaje o odlivu milionářů z nejlidnatější země světa.
Britský školák vydělal miliony na aplikaci pro mobilní telefony. Přesto chce dál pokračovat ve studiu. Za utržené peníze si chce koupit především tašku přes rameno.
Řecká vláda chtěla omilostnit Řeky, kteří mají nelegální konta v zahraničních bankách. Evropská unie a Mezinárodní měnový fond to ale zamítly. Napsal to řecký deník Kathimerini. Vláda chtěla svým občanům fakticky prominout daňové úniky. Ti, kteří by se k vlastnictví zahraničních kont přiznali, měli podle návrhu zaplatit zvláštní pokutu ve výši 8 procent svých vkladů v cizině.
Milionářská daň vyhání Francouze ze země. Ti, kteří vydělávají více než milion eur ročně, musí totiž 75 procent svého výdělku odevzdat státu. Z Francie už odešla řada bohatých lidí, naposledy k nim přibyl Gerard Depardieu.
Čína má přes milion milionářů. Multimilionářů je v zemi podle průzkumů asi sedm set. Odkud jsou a jak žijí, zjišťovala na okraji Pekingu, v jednom z nejdražších bytových komplexů Kateřina Procházková.
I milionáři prožívají špatné časy. Podle nejnovější zprávy o světovém bohatství, kterou zveřejnila společnost Capgemini, totiž v minulém roce celosvětově pokleslo bohatství dolarových milionářů o 1,7 procenta. Stalo se tak poprvé od roku 2008.
Francie bude mít milionářskou daň. Její alespoň dočasné zavedení potvrdil prezident Francois Hollande. V rozhovoru pro stanici TF1 uvedl, že chce vzít tři čtvrtiny platu všem, kteří si ročně vydělají přes milion eur.
Do roku 2015 se prodej luxusních jachet v nejlidnatější zemi naší planety zdesetinásobí. Není tedy divu, že čínská společnost kupuje i nejznámějšího výrobce luxusních jachet na světě, italskou společnost Ferretti. Italská média tak mluví o pokračujícím výprodeji značky Made in Italy. Číňané si naopak mnou ruce.
Čínští milionáři se stále častěji stěhují do zahraničí. Podle zveřejněného průzkumu se chystá odejít až polovina bohatých Číňanů. To vyvolává obavy i v nejvyšších politických kruzích.
V našem podvědomí přetrvává představa, že my v Evropě jsme ti bohatí a chudé rozvojové země že jsou v Africe a v Asii. Ale časy se mění. Ne že by v rozvojových zemích nebyla bída pro nás až nepředstavitelná. Ale i tam přibývá hodně bohatých jednotlivců. A poprvé je v Asii a v Tichomoří více dolarových milionářů než v Evropě. Zjistila to pravidelná zpráva o světovém bohatství, kterou vydávají společnosti Capgemini a Merrill Lynch.
Nejbohatším lidem se v Číně evidentně daří, jejich počet se za poslední dva roky totiž zdvojnásobil. Potvrdil to prestižní žebříček nejbohatších obyvatel Číny, který vychází už více než deset let. Na jeho vrchol se letos dostal čínský stavební magnát, s majetkem přes 11 miliard amerických dolarů.
V Rakousku chtějí zvýšit daně superbohatým. Vláda by tak podle spolkového kancléře Wernera Faymana mohla získat ročně do státní pokladny až dvě miliardy eur.
Němečtí milionáři se nebrání placení vyšších daní. V současné situaci, kdy nad řadou evropských zemí visí Damoklův meč a Němci se dostali do role zachránců eura, přišla skupina nejbohatších Němců s výzvou pro zavedení daně z kapitálu.