Svatý hřeb, pocházející údajně z Kristova kříže, našli archeologové ukrytý v tajné chodbě ve zdi kostela svatého Jiljí před dvěma lety. V úterý večer ho Milevský klášter poprvé ukázal veřejnosti.
Název masopust odkazuje na náboženský původ tohoto několikadenního lidového svátku. Masopust, spojený kromě masek třeba se zabijačkami, končí na Popeleční středu.
Čtyři roky sbírali farníci z Chyšek u Milevska na mších peníze na nové varhany, měli už půl milionu korun. Kvůli umělému oslabení koruny jim ale italský hudební nástroj ze dne na den právě o půl milionu podražily. Začínají proto sbírat znovu.
Dům kultury, informační centrum a kino v Milevsku budou mít společný rezervační systém vstupenek. Lidé si budou moci koupit lístky na akce přes internet a vytisknout si vstupenky s unikátním kódem sami.
Milevská radnice se rozhodla dávat nově narozeným dětem tři a půl tisíce korun. Finanční dar má do města přilákat nové obyvatele. Těch totiž v posledních letech ubývá.
Staré sídliště v Milevsku se dočká nových stromů, keřů a záhonů. Sídliště leží mezi ulicemi Československé armády, Petra Bezruče a Karla Čapka. Celkové náklady na novou zeleň jsou tři miliony korun bez DPH.
Městské muzeum v Milevsku se 1. června po delší přestávce znovu otevřelo. Rok trvalo jeho stěhování do zrekonstruované budovy bývalé Lesní správy na druhém nádvoří milevského kláštera.
Farní charita v Milevsku chce vybudovat nové nízkoprahové centrum. Římskokatolická církev nabídla k jeho provozování rodinný domek na Hůrecké cestě v centru města. Rekonstrukci objektu zafinancuje německá katolická nadace Renovabis.