Policisté na jaře navrhli v případu obžalovat tři společnosti. Podle dřívějších informací České televize šlo o Analogii, Uniprog Solutions a Information Systems Factory Group.
Audity provedené v DPP, které si město zadalo po zásahu policejní centrály na magistrátu, ukazují na korupci a na to, že firma nevýhodně vynakládala finanční prostředky.
Zlínská vila, ve které žije podnikatel Michal Redl stíhaný v kauze Dozimetr, je na prodej. Pode webových stránek realitní kanceláře je cena nemovitosti 65 milionů korun.
Dalších 1,6 milionu korun nejspíš dostane i někdejší ekonomický ředitel společnosti Matej Augustín, podle policie klíčový člen organizované zločinecké skupiny kolem podnikatele Michala Redla.
Vít Rakušan by měl popsat, kdo spolu s ním patřil do uzavřené skupiny takto komunikujících. Pokud v ní byli pouze představitelé Starostů a nikdo další, byla by Rakušanova obhajoba důvěryhodnější.
Praha sobě žádá rezignaci politika TOP 09 Jiřího Pospíšila, který podle informací Deníku N organizoval schůzku s podnikatelem Michalem Redlem. Pospíšilův spolustraník považuje kauza za nadsazenou.
„Národní centrála proti organizovanému zločinu zahájila trestní stíhání tří právnických osob v souvislosti s hospodařením společnosti Dopravní podnik hl. m. Prahy,“ sdělil dozorující státní zástupce.
Policie bude pokračovat v trestním stíhání Redla i v případu údajného úvěrového podvodu při dovozu pohonných hmot. Podle kriminalistů se ho dopouštěl spolu s podnikatelem Radovanem Krejčířem.
Policie může po 16 letech zahájit opětovné stíhání lobbisty Michala Redla, obviněného z úvěrového podvodu společně s Krejčířem. Umožnily jí to nové zdravotní posudky.
V kauze Dozimetr je obviněno přes deset lidí v čele s podnikatelem Michalem Redlem. Podle dřívějších informací začal jeden z obviněných s policií spolupracovat výměnou za nízký trest.
Podobný postoj pak mají i další členové užšího předsednictva. Podle nich je hnutí demokratické a musí se držet stanov, které neumožňují, aby byl vyloučen člen, který se nedopustil trestného činu.
Ministr spravedlnosti Blažek v lednu uvedl, že v souvislosti s řízením o svéprávnosti mohl spáchat trestný čin znalec a možná i soudce. O jejím omezení rozhodoval okresní soud opakovaně od roku 2008.
Podle mluvčí ČAK Ivy Chaloupkové kontrolní rada nezjistila skutečnosti, na jejichž základě by bylo možné posoudit jednání advokáta Hlíny v této věci jako kárné provinění ve smyslu zákona o advokacii.
U omezení svéprávnosti lobbisty Michala Redla, který je stíhán v kauze Dozimetr, zřejmě spáchal trestný čin znalec a možná i soudce. Ministerstvo spravedlnosti věc předalo státním zástupcům.
S policií začal spolupracovat také další aktér případu, někdejší náměstek Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Tomáš Knížek, který ale nepatří mezi víc než desítku obviněných.
Reportéři Radiožurnálu se letos podrobně věnovali kauze Dozimetr, která zasáhla až do nejvyšších pater české politiky. Zjistili například to, že se stíhaný exradní Petr Hlubuček zbavil nemovitostí.
„U příslušníka policie pro tři jednání kvalifikovaná jako zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací,“ řekl státní zástupce Pavel Prygl.
Stíhaný Maroš Jančovič podle policie předal 2,5 milionu korun skupině kolem lobbisty Michala Redla. Peníze si mezi sebe měli následně rozdělit Redl a podnikatelé Pavel Kos a Pavel Dovhomilja.
Obvinění manažeři dopravního podniku mají nárok na šestiměsíční odchodné. Městská firma jim ho ale zatím nevyplatí – než se rozhodne, jestli podniku způsobili škodu, tak peníze vloží do úschovy.
K 30. září měl Roman Knap opustit post šéfa České pošty. Zatím ale zůstává. Ministerstvo vnitra vypíše výběrové řízen na jeho post až 3. října. Odráží se nepříliš jasná situace na fungování pošty?
O omezení Redlovi svéprávnosti rozhoduje plzeňský okresní soud opakovaně od roku 2008, naposledy ho prodloužil letos v květnu. Lobbista se již dříve kvůli duševní chorobě vyhnul stíhání v jiné kauze.
Poslanci po 18. hodině jednomyslně rozhodli o tom, že budou o vyslovení nedůvěry Fialově vládě jednat i přes půlnoc. U mikrofonu se střídají poslanci s přednostním řečnickým právem.
Kvůli pominutí vazebních důvodů, tedy možnosti ovlivňovat nevyslechnuté svědky, se už v pondělí dostal na svobodu někdejší ekonomický ředitel pražského dopravního podniku Matej Augustín.
Marek Chromý z protikorupční organizace Transparency International upozorňuje, že okolnosti a načasování převodu nemovitostí působí jako snaha dostat majetek z dosahu policie.
Ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek před poslanci zopakoval, že se pracovně opakovaně scházel s podnikatelem Michalem Redlem. Nepůsobil na něj nesvéprávně.