Pracovníci žádají více peněz a také speciální tarifní tabulky. Podrobnosti sdělila Aneta Hurychová, vedoucí správy a bezpečnostní, ředitelka obvodního státního zastupitelství na Praze 8.
Stávka navazuje na petici, ve které pracovníci na jaře požadovali důstojné odměňování a zavedení platových tarifů. Přímo státní zástupci stávkovat ze zákona nemohou.
Státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze podal k Obvodnímu soudu pro Prahu 5 obžalobu. Dvojici viní z těžkého ublížení na zdraví či výtržnictví.
Dvojici kvůli násilnostem už dříve obvinila z výtržnictví a muže navíc z těžkého ublížení na zdraví, kterému tak hrozí až deset let za mřížemi. Pro iROZHLAS.cz to řekla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.
Vrchní státní zastupitelství v Praze dokončilo přezkum reklamní větve kauzy Čapí hnízdo. V rozhodnutí o odložení případu nenašlo žádné další chyby. Do kauzy by se mohl vložit nejvyšší státní zástupce.
Vyžádalo si „záznam o přezkoumání usnesení o odložení věci“, jak pro iROZHLAS.cz. a Radiožurnál potvrdila tamní státní zástupkyně Kateřina Weissová. Ta může už podruhé nařídit dohledovou prověrku.
Kriminalisté v případu stíhají tři lidi. Obviněným přitížilo, že hnacím motorem celé akce byla vidina majetkového obohacení. Zamýšlenou obětí byl totiž podnikatel.
Ženě, která dosud pracovala v Nejvyšším kontrolním úřadu, hrozí až výjimečný trest. Kriminalisté ji a další dva muže obvinili z přípravy zvlášť závažného zločinu vraždy či nedovoleného ozbrojování.
„Jelikož jsme neshledali žádné změny v případu ani pochybení v rozhodnutí soudu prvého stupně, rozhodli jsme se zamítnout stížnost obžalovaného,“ vysvětlil soudce Roman Drahný.
Původně měli kriminalisté termín pro dokončení vyšetřování už 25. prosince. Jak ale před Vánoci avizoval mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala, bylo pravděpodobné, že dojde k proloužení lhůty.
„Lidé z toho mají respekt, někdo říká, že je ten les prokletý, ale tomu nevěřím. Myslím, že práce policie je tady vnímaná pozitivně, protože to nepodceňují,“ uvedla pro iROZHLAS.cz jedna z místních.
O obvinění dvaapadesátiletého Gupty ve čtvrtek informovala newyorská prokuratura, podle níž bylo mužovým cílem zavraždit v New Yorku vůdce sikhských separatistů.
Podnikatel Martin Šťáva si vyslechl obžalobu státní zástupkyně a zamíří před Městský soud v Praze. Obviněn byl přitom už dříve, žalobkyně ale návrhu na obžalobu napoprvé nevyhověla.
Hlavním obviněným je bývalý manažer agentury Aleš Pangrác. Čelí obžalobě ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, porušení povinnosti při správě cizího majetku nebo přijetí úplatku.
Pásmové rušičky mobilního signálu, přístroje na vyhledávání štěnic a kódová označení pro tabák. Ani to mezinárodnímu gangu výrobců cigaret nestačilo ke skrytí své činnosti před policií.
Nemusí jít ale v jeho případě o trest poslední. Jak už dříve informoval server iROZHLAS.cz, podnikatele vyšetřují v případech podvodů i elitní detektivové z NCOZ.
Státní zástupce navrhuje obžalovaným tresty od pěti do osmi let vězení. Všichni obvinění cizinci hned první den jednání prohlásili svou vinu a doufají, že jim soud sníží trest pod navrhovanou sazbu.
Policie ho zadržela na konci července 2022 společně s dalšími třinácti lidmi, kteří se měli společně podílet na nelegální výrobě a distribuci cigaret. Škoda představuje 130 milionů korun.
Že oznámení podá, už na začátku června avizoval muž, proti němuž policie zakročila. Mířit podle jeho advokáta mělo na zasahující policisty a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN).
Hlavním obviněným má být bývalý manažer agentury CzechTourism Aleš Pangrác, který podle policie manipuloval zakázky a přijímal úplatky za jejich rozdělování.
Novým důkazem by podle advokáta Marka Nespaly mohly být výsledky šetření, které provádí Úřad pro ochranu osobních údajů. Prověřuje, jak nemocnice nakládala s citlivými osobními údaji Miloše Zemana.
Dvě ženy čelí obžalobě z vraždy padesátiletého muže. Podle obhajoby si ale muž přál být usmrcen. Média v souvislosti s činem spekulovala o sektě a exorcismu.
Náčelník Vojenské policie Foltýn minulý měsíc skončil ve funkci, protože nepostavil mimo službu šéfa inspekce Tomáše Voráče, což měl podle ministryně obrany udělat. Voráč na svém místě stále zůstává.
Podle mluvčího Městského státního zastupitelství v Praze Aleše Cimbaly vykonali jeho žalobci skutečně nad případem dohled. Nezjistili ale žádná pochybení, závěry policie i obvodního žalobců potvrdili.
Ferimu hrozí až deset let vězení. Server iROZHLAS.cz sledoval dění v online reportáži. Soud kromě Feriho vyslechl první z obětí a kamarádku jedné z nich. „Od začátku tam byl nesouhlas,“ vypověděla.
Jestli a kdy se bude policie výpověďmi zabývat, záleží na množství dostupných informací. „Zda bude potřeba vyčkat třeba na písemné vyhotovení rozsudku,“ říká mluvčí městského státního zastupitelství.
Volby v Praze vyhrálo Spolu před druhým ANO a třetími Piráty. Magistrát je jediným místem, kde zatím koalice nevznikla, ve všech městských částech Prahy a obcích v zemi jsou již domluveny.
„Pokud by se v trestním stíhání obviněného Štrougala za těchto podmínek pokračovalo, v podstatě by v něm figuroval jen jako objekt,“ zdůvodňuje žalobce v usnesení, které má iROZHLAS.cz k dispozici.