Databáze nyní čítá 300 uměleckých děl, nichž je známo, že je v poslední době vlastnili ruští občané, na něž se vztahují západní sankce. Jsou v něm i díla Leonarda da Vinciho nebo Andyho Warhola.
Z mostu, který podle historika Vincetiho zvěčnil Leonardo da Vinci, se dodnes dochoval pouze jeden oblouk a zbytky základů na druhé straně řeky. V minulosti však měl oblouky čtyři.
Mona Lisa zůstala díky neprůstřelnému sklu nepoškozena. Muž byl následně vyveden ochrankou a prohlásil, že vše provedl, aby lidé mysleli na planetu Zemi. Celou akci zachytili uživatelé na twitteru.
Jedná se o kopii obrazu Mona Lisa. Na trhu s uměním si kopie slavného obrazu vedou dobře, letos v červnu se jedna z nich prodala za rekordních 2,9 milionu eur.
Výzkum je součástí projektu DNA Leonarda da Vinciho, jehož cílem je potvrdit, že předpokládané ostatky jsou skutečně jeho, a také „lépe pochopit jeho mimořádný talent s pomocí genetických asociací“.
Ve čtvrteční aukci se prodaly i poznámky Isaaca Newtona k jeho stěžejnímu dílu Philosophiae naturalis principia mathematica. Vydražily se za 1 702 500 liber.
Aukční síň rovněž nabízí jeden a půl stránky opravných poznámek Isaaca Newtona k jeho stěžejnímu dílu Philosophiae naturalis principia mathematica, v němž mimo jiné definoval své tři pohybové zákony.
Takzvanou Hekkingovu Monu Lisu, kopii slavného obrazu Leonarda da Vinciho, koupil při dražbě v pařížské pobočce aukční síně Christie's evropský sběratel za 2,9 milionu eur (74,2 milionu korun).
Louvre na svých stránkách umístil databázi s 482 000 položkami, u tří čtvrtin z nich jsou ke stažení i další informace. K vidění tak jsou nejen vystavovaná díla, ale i obrazy a sochy z depozitářů.
Spatřit Poslední večeři bylo v minulých letech velmi obtížné, protože vstupenky bylo nutné kvůli obrovskému zájmu turistů rezervovat s několikaměsíčním předstihem.
Aukční dům Christie's doufá, že by mohl zájemce zaplatit za tuto možnost až 30 000 eur (téměř 800 000 korun). V nabídce je také večeře pro dva na střeše vítězného oblouku Arc du Carrousel.
Inženýři postavili zmenšený model mostu v měřítku 1:10. Kameny přitom nahradili kvádry z 3D tiskárny, které měly mít stejné vlastnosti, jako materiály dostupné v 16. století.
Muzeum je pod velkým náporem návštěvníků zejména kvůli jednomu z nejznámějších obrazů na světě Mona Lisa, který namaloval italský umělec Leonardo da Vinci.
Na výstavě budou k vidění jak domácí da Vinciho díla, tak jeho kresby, malby, rukopisy, sochy a jiné umělecké předměty z věhlasných evropských i amerických sbírek.
Ohledně lokace obrazu se server artnet odvolává na dva zdroje blízké transakci. Obraz se patrně nachází na luxusní 134 metrů dlouhé jachtě Serene saúdského korunního prince Muhammada bin Salmána.
Pokud jde o to, kde se obraz nalézá, experti se v názoru liší: někteří tvrdí, že je v majetku Louvru Abú Zabí, zatímco jiní soudí, že se tam nikdy nedostal. Jeden z expertů se zmiňuje o Ženevě.
3:00
Praha||Pavel Maurer|Vaření a jídlo|gastroglosa pavla maurera
Je doloženo, že Da Vinci vyznával spíše prostou nebo vegetariánskou stravu. Někteří životopisci tvrdí, že měl rád polévku minestrone. V 15. století se ale rajčata ještě běžně v Evropě nepoužívala.
„Narodil se mi vnuk, syn mého syna, Sera Piera, 15. dubna, v sobotu, ve třetí hodině noční. Nese jméno Leonardo,“ zaznamenal si do svého deníku dědeček slavného umělce.
„Je to skutečná revoluce na poli studií o Leonardovi,“ uvedl ředitel galerie Uffizi Eike Schmidt. „Nyní víme, že Leonardo pracoval oběma rukama, a nikoli jen levou,“ dodal.
Pětisté výročí úmrtí Leonarda da Vinciho v příštím roce je příležitostí pro jednu z nejstarších dílen na tkaní hedvábí v Evropě, aby vystavila jeden ze strojů, které génius renesance vynalezl.
Umělec, vynálezce a vzdělanec Da Vinci zřejmě trpěl oční vadou, která mu pravděpodobně pomohla při tvorbě jeho mistrovských děl. Vyplývá to z analýzy školy očního lékařství při Univerzitě v Londýně.
Italští historici umění tvrdí, že objevili nejstarší obraz od Leonarda da Vinciho. Zkoumali keramickou kachličku s vyobrazením archanděla a došli k závěru, že jde o dílo z da Vinciho rané tvorby.
Nejdražší obraz na světě našel domov ve Spojených arabských emirátech. Za 10 miliard korun získalo malbu Spasitele světa od Leonarda da Vinci muzeum Louvre Abu Dhabi.
Obraz malíře Leonarda Da Vinciho se vydražil za 450,3 milionu dolarů, tedy 9,8 miliardy korun. Dílo zobrazující Ježíše Krista se tak stalo nejdražším obrazem, který se kdy na světě prodal v dražbě.
V New Yorku ve středu draží jedno z posledních pláten renesančního umělce Leonarda da Vinciho. Aukční síň Christie‘s předpokládá, že obraz může prodat v přepočtu za více než 2 miliardy korun.