Princezna Juriko byla nejstarší členkou císařské rodiny. Podle císařského dvora zemřela v tokijské nemocnici poté, co se její zdravotní stav nedávno zhoršil.
Nedělní vzpomínkový ceremoniál u londýnského kenotafu se koná vždy nejbližší neděli k 11. listopadu, na který spadá výročí podpisu příměří v první světové válce.
Buckinghamský palác v únoru informoval, že král má rakovinu a bude se léčit. Jen o šest týdnů později se veřejnost dozvěděla, že princezna Kate podstupuje chemoterapii rovněž kvůli rakovině.
„Věděl jsem zhruba rok či o něco déle, že měla nějakou formu rakoviny kostí, a její doktoři se obávali, že by se kdykoliv její stav mohl prudce zhoršit,“ uvedl Johnson ve své memoárové knize.
Kate v pondělí oznámila, že ukončila chemoterapii při léčbě rakoviny a ještě letos se objeví na několika veřejných akcích. Cesta k úplnému uzdravení bude ale ještě dlouhá, napsala rovněž na síti X.
Dvaačtyřicetiletá Kate strávila v lednu dva týdny v nemocnici poté, co podstoupila plánovanou operaci břicha. Důvod zákroku nebyl upřesněn, avšak podle Kensingtonského paláce se nejednalo o rakovinu.
Dohodu oznámil právník prince Harryho. Londýnský vrchní soud loni v prosinci rozhodl, že se Harry stal obětí odposlouchávání telefonu ze strany mediálního domu Mirror Group Newspaper.
Oba zákroky byly plánované. Britský král se rozhodl oznámit zákrok s předstihem ve snaze povzbudit ostatní muže, aby si nechali vyšetřit prostatu v souladu s doporučeními zdravotníků.
Odcházející královna i král jsou mimořádně populární, podporuje je 85 procent populace. I republikánsky založená Zenia Stampeová uznává, že pro Dánsko je dobře, že má sjednocujícího krále.
Karel III. pronášel vánoční poselství podruhé. Ekologické snahy chtěl také ukázat na vánočním stromku, který nechal vyzdobit přírodninami jako jsou např. sušené pomeranče.
Karel III. v doprovodu manželky Camilly přiletěl do keňského hlavního města v pondělí večer. V úterý dopoledne jej ve svém sídle slavnostně a s vojenskými poctami uvítal keňský prezident William Ruto.
Princ Bernhard, který byl jedním z nejpopulárnějších členů nizozemské královské rodiny, se narodil v Německu. Obdiv Nizozemců si vysloužil jako přední představitel hnutí odporu proti německé okupaci.
Na zesnulou panovnici už během týdne vzpomínali sami Britové. Před Buckinhghamským palácem se sešlo několik desítek majitelů psů welsh corgi. Právě toto plemeno královna milovala.
„Mezinárodní letiště Le Touquet-Paris-Plage projde historickou proměnou a ponese název Mezinárodní letiště Alžběty II. Le Touquet-Paris-Plage,“ uvedla radnice města v prohlášení.
„Naprosto jasně si vzpomínám, že jsem neplakal. Tatínek mě neobjal. Ani za normálních okolností mu projevování emocí moc nešlo,“ vzpomíná Harry na chvíli, kdy mu otec řekl o Dianině smrtelné nehodě.
Král Philippe si vysloužil uznání, když se v roce 2020 jako první belgický panovník omluvil za násilí, krutosti a ponižování, kterých se zástupci jeho země dopouštěli za koloniální nadvlády v Kongu.
Během obřadu obdržel Karel II. nový státní meč. Původní, který v roce 1507 daroval Skotům papež Julius II., je velmi křehký a nemohl se při obřadu použít.
Na okamžik, kdy král s královnou projeli Londýnem do Buckinghamského paláce, čekaly v ulicích davy lidí. Mezi masou lidí se nachází i skupinku českých turistů v červených pláštěnkách.
Arcibiskup z Canterbury položil po pomazání na hlavu Karla III. korunu svatého Eduarda, kterou potěžká pouze jednou za život, a to při korunovaci. Poté zvolal: „Bůh ochraňuj krále!“.
Českému publiku by měl být nový britský král blízký ještě z jiného, a to zcela konkrétního důvodu: bývalý princ Charles je totiž znám i jako velký znalec a obdivovatel kulturních památek.
Princova žena Meghan v Londýně nebude, což se zdůvodňuje tak, že zůstane v Kalifornii s oběma jejich dětmi, protože právě 6. května má čtvrté narozeniny jejich syn Archie.