Je mu 49, většinu života strávil v Latinské Americe a pomohl dostat za mříže jednoho ze zosnovatelů vraždy aktivistky Berty Cáceresové, která bránila stavbě přehrady na území původních obyvatel.
Zakázku na Komplexní bezpečnostní systém za skoro 4,5 miliardy korun od pražského dopravního podniku získala v roce 2010 švédská firma Saab. Po dvou letech se jí ale vzdala. Důvod? Reputační riziko.
Část vládních poslanců byla původně proti, teď to vypadá na obrat. Úprava má fungovat jako protikorupční opatření kvůli zvýšení limitu malých zakázek o polovinu.
O propuštění Hrabáče z vazby rozhodl v pondělí krajský soud v neveřejném jednání. Mezi obviněnými je také bývalá ředitelka zooparku Věra Fryčová nebo ředitel chomutovské městské policie Tomáš Douda.
„Robert Fico (Směr) se snaží vrátit tradici jakési soudržnosti v korumpování: My se o své lidi postaráme, protože jsou dobří straníci,“ je přesvědčená Balogová.
Limit pro zakázky zadávané napřímo se zřejmě zvýší o polovinu. Má to ulehčit obcím od byrokracie a reagovat na inflaci. Mimo kontrolu veřejnosti se ale nově dostanou tendry za skoro 23 miliard korun.
„Je potřeba dozorčí radu profesionalizovat, obsadit ji experty, právníky, ekonomy, a pak to možná začne fungovat lépe,“ myslí si Ondřej Kopečný z Transparency International.
Puškarjov stál v čele metropole ruského Přímořského kraje v letech 2008 až 2017. Dva roky po jeho odchodu z funkce ho soud shledal vinným z přijetí úplatků v hodnotě 75 milionů rublů.
Za falešná osvědčení o invaliditě dávaly úplatky hlavně ženy, jejichž muži pak, kvůli péči o postiženou manželku, byli automaticky zproštěni služby v ozbrojených silách.
Bývalá konzulka české ambasády v Maroku může podle soudu požadovat ochranu pro whistleblowery. Přesto pro ni už resort místo nenašel. Proti ukončení služebního poměru se proto brání další žalobou.
Starosta za Demokratickou stranu podle prokurátorů roky dostával utajované dary od lidí s vazbami na tureckou vládu, stejně tak dostával i peníze na kampaň.
Obžaloba tvrdí, že skupina vedená Speychalem působila od roku 2010 do června 2015. „Soustavně a dlouhodobě spolupracovali v systému vzájemné nadřízenosti a podřízenosti,“ stojí v dokumentu.
V Izraeli vede vládu Benjamin Netanjahu, který čelí už několik let soudnímu procesu kvůli korupci a zneužívání moci. V USA usiluje o znovuzvolení v jednom případě prvoinstančně odsouzený Donald Trump.
Obvodní soud pro Prahu 6 rozhodl o Dbalého dřívějším návratu na svobodu v neveřejném zasedání, napsal server Seznam Zprávy s odvoláním na Dbalého advokátku Katarínu Kožiakovou Oboňovou.
Dbalý se nedávno také za úplatkářskou kauzu oficiálně omluvil. Soud rozhodne do měsíce. Případ má nyní na stole státní zástupce, podle něhož není záruka ředitele věznice zcela běžná záležitost.
Současné zatýkání ruských vojenských hodnostářů zahájilo dubnové zatčení bývalého náměstka ministra obrany, který byl v dubnu zadržen kvůli podezření z přijetí úplatku ve výši jedné miliardy rublů.
Byli spolu na billboardu, teď ho Babiš nemůže vystát. Primátor Chomutova Marek Hrabáč. Muž, který podle policie figuruje v severočeské korupční kauze. Co měl provést?
Bývalý šéf slovenské speciální prokuratury Dušan Kováčik byl před čtyřmi lety odsouzen na osm let za korupční kauzu. Před několika dny byl ale popuštěn na svobodu.
„Mohu potvrdit, že dnes dopoledne jsme obviněnému doručili usnesení o zahájení trestního stíhání,“ řekla státní zástupkyně Kateřina Doušová. Bursík uvedl, že se cítí nevinen.
Hrabáč měl vést kandidátku hnutí ANO do krajských voleb v Ústeckém kraji. Nepovede. Kvůli podezření z manipulace s veřejnými zakázkami místo pokračování v kampani skončil v policejní cele.
„Jedná se o běžnou formu příspěvku, které platí do hnutí všichni zástupci za ANO zvolení do placených veřejných funkcí,“ vysvětlil druhý muž opoziční partaje Karel Havlíček.
Žalobce navrhne soudu, aby poslal do vazby tři ze 14 obviněných v případu údajného ovlivňování veřejných zakázek. Návrh nyní zpracovává státní zástupce.
Odsouzený bývalý šéf již zrušeného elitního útvaru slovenské prokuratury ÚSP Dušan Kováčik byl ve středu propuštěn z vězení před odpykáním osmiletého trestu za korupci a vynášení důvěrných informací.
Konkrétně jde o primátora Chomutova Marka Hrabáče, jednatele společnosti Rocknet Ladislava Šmucra a ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Libora Tačnera.
Aleš Pangrác, bývalý manažer agentury CzechTourism, ve středu soudu vysvětloval, proč podle něj nemohl manipulovat zakázkami. Dva z celkově dvanácti obžalovaných však vinu přiznali.