Prezident Javier Milei zavádí zákony, které postupně ruší regulaci trhu práce nebo trhu s nemovitostmi. Všechny státní firmy mají být převedeny na akciové společnosti a později zprivatizovány.
Kam jinam se vydat za maulidovými panenkami než do historického centra fátimovské Káhiry. Právě tam se podle legendy odehrála výprava chalífy a jeho krásné ženy, na které se panenky odkazují.
Klimatická aktivistka Thunbergová se na křtu své knihy vyjádřila k politickým tématům. Podle ní je kapitalistický Západ postaven na kolonialismu, imperialismu a vykořisťování lidí i planety.
Čínští komunisté si začínají dávat pozor na superbohaté občany. Nejnověji se mluví o miliardáři Sun Ta-wuovi, který byl odsouzen k osmnácti rokům vězení za provokace a vyvolávání neklidu.
Když v roce 1987 čínský komunistický vůdce Teng smluvně přebíral od britské premiérky Thatcherové provincii Hongkong, věděl velmi dobře, že mu do klína padá zlaté vejce.
Kapitalismus je s to přežít jen díky trvale udržitelné hromadné výrobě. Těžko jí ale dosáhne bez trvale udržitelné výše hromadné spotřeby. Digitalizace průmyslu však zapůsobí protisměrně.
„Kapitalismus se musí zcela proměnit, jinak nepřežije nárůst nerovností po celém světě,“ uvedl Le Maire v projevu k začátku francouzského prezidentství ve skupině G7.
Kniha o vládě peněz v Severní Koreji pronikla do jihokorejských médií - k nelibosti Pchongjangu. Ten "podlé" novináře a jejich šéfy odsoudil k smrti za velezradu a šíření "směšných výpovědí chátry".
Jakých bylo 25 let kapitalismu v Česku. O tom dnes budou diskutovat hosté na pražském Žofíně. Budou mezi nimi například bývalý prezident Václav Klaus, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský nebo člen bankovní rady České národní banky Jiří Rusnok. Odpoledne bude mít projev také prezident Miloš Zeman.
Více než 450 lidí zatkla policie ve Frankfurtu při násilnostech, které vypukly během protestního pochodu proti kapitalismu. Asi 15 policistů utrpělo zranění. Jeden z nich je na jednotce intenzivní péče.
Světové ekonomické fórum v Davosu řeší krizi kapitalismu a krizi Evropy. Jak se přitom shodují mnohé špičky globální politiky i světa financí, tyto dvě věci je do značné míry možné považovat za spojené nádoby. Evropa tak ohrožuje celý systém. I proto na prestižním ekonomickém summitu zaznívají mnohá originální a odvážná řešení i dramatické výzvy.
Někteří světoví politici a ekonomové si myslí, že kapitalismus je v krizi. Podle nich je tento systém ve své současné podobě neudržitelný. Na nejpalčivější problémy současnosti budou politici, podnikatelé a akademici ode dneška do pátku hledat odpovědi na ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu.
Před svatopavelskou katedrálou v Londýně měl v úterý vyvrcholit pokojný antikapitalistický protest. Jeho účastníci táboří asi ve dvou stech stanech. Včera měli dostat od správy londýnského City a od představenstva katedrály písemnou výpověď, z čehož ale prozatím sešlo.
Karel Marx měl pravdu, prohlásil během rozhovoru pro list Wall Street Journal uznávaný ekonom Nouriel Roubini a vyvolal tím včera bouřlivou debatu. „Jako jeden z mála expertů, kteří předpověděli stále probíhající krizi, vysvětlil, že firmy se ze své podstaty snaží šetřit. To mimo jiné znamená, že jejich zaměstnanci dostávají čím dál tím méně peněz. Mohou si toho tedy od firem čím dál tím méně kupovat - a ty proto trpí. A to jednou může vést ke kolapsu celého kapitalistického systému,“ uvedl ekonom.