Vláda se snížením daňových úlev a omezením výdajů pro řadu ministerstev i veřejné služby snaží snížit deficit rozpočtu, aby splnila pravidla EU. Osmihodinová stávka zasáhla řadu odvětví.
Jedenáct zraněných policistů a několik zadržených. S takovou bilancí skončila osmihodinová generální stávka v Itálii. Lidem vadí plánované reformy premiéra Mattea Renziho, který chce změnit trh práce. Pro firmy by mělo být snadnější propouštět zaměstnance.
Provozovatelé benzinových čerpadel na italských dálnicích přerušili dnes ráno v 6 hodin stávku, původně plánovanou do zítra. Zaměstnanci čerpacích stanic podél italských dálnic vstoupili do stávky právě kvůli vysokým cenám pohonných hmot, které nakupují od producentů. Průměrně řidiči zaplatí u italských čerpadel za naftu i benzin přes čtyřicet pět korun za litr.
Zaměstnanci v Itálii vstoupili na výzvu odborů do generální stávky. Protestují proti pracovním a sociálním reformám vlády Maria Montiho i proti nově zavedeným daním. Stávka pravděpodobně ochromí dopravu po celé zemi.
Stávka železničářů pokračuje i dnes. Začala včera večer a potrvá do dnešní 21. hodiny. Protest vyhlásil takzvaný nezávislý odbor ORSA. Nesouhlasí se snížením dotací pro státní železnice a požaduje také obnovení kolektivní pracovní smlouvy.
Zaměstnanci velkých továren v Itálii dnes budou stávkovat. Protest organizuje jedna ze tří hlavních odborových centrál, levicový odbor Fiom-CGIL. Akci podpořily ale jen krajně levicové politické síly.
Italský kabinet Maria Montiho přežil hlasování o balíku úsporných opatření, se kterým spojil žádost o důvěru. Poslanci schválili mimo jiné znovuzavedení daně z nemovitostí, zvýšení věku pro odchod do důchodu a další škrty, které mají do státní pokladny přinést 33 miliard eur.
Vlna stávek v Itálii pokračuje. Proti úsporným opatřením kabinetu premiéra Maria Montiho dnes a zítra budou protestovat zaměstnanci veřejné dopravy. Nepojedou vlaky, metro ani autobusy. Příští týden pak stávku plánují státní úředníci.
V Itálii dnes budou stávkovat zaměstnanci závodů firmy Fiat a zaměstnanci státních loděnic Fincantieri. Stávku vyhlásil levicový odbor FIOM. Další dvě odborové centrály to však považují za chybu. Zaměstnanci Fiatu budou protestovat i v Římě. Prefekt jim ale zakázal průvod a vyhradil k demonstraci pouze jedno náměstí.
Itálii ochromila osmihodinová generální stávka. Vyhlásila ji největší odborová ústředna v zemi na protest proti úsporným opatřením vlády Silvia Berlusconiho. Od 9 do 17 hodin nebude fungovat městská veřejná doprava, postiženy budou i železniční a letecké spoje.
V Itálii stávkují zaměstnanci veřejné dopravy. Příměstské vlaky, regionální autobusová doprava, městské spoje, metro i železnice stojí nebo budou stát zítra. Harmonogram je na různých místech Itálie rozdílný.
Na stále přísnější přistěhovaleckou politiku Itálie upozorňují imigranti netradiční formou. V Brescii protestuje skupinka přistěhovalců v 35 metrové výšce na jeřábu, v Miláně pak na komínu opuštěné továrny.
V Itálii stávkují řidiči autobusů hromadné městské dopravy a metra, železničáři a také novináři. Žurnalisté protestují proti zákonu, který zakazuje publikaci policejních odposlechů a zaměstnanci veřejné dopravy chtějí obnovu kolektivní pracovní smlouvy.
Itálii dnes čekají velké potíže kvůli stávce ve veřejné dopravě. Zastaví se vlaky, městské autobusy a metro. Současně budou stávkovat i novináři. Dnes nevyšly deníky, nebude se vysílat ani televizní ani rozhlasové zpravodajství a odmlčí se také internetové stránky médií.
Jedna z hlavních italských odborových centrál, levicová CGIL, vyhlásila generální stávku na protest proti balíku úsporných opatření vlády Silvia Berlusconiho. Státní zaměstnanci stávkují celý den, veřejná doprava a zaměstnanci soukromých podniků jen 4 hodiny. V některých oblastech ale byla stávka odložena až na červenec.
Stávka pilotů a palubního personálu italské letecké společnosti Alitalia začala s dvouhodinovým zpožděním oproti původně ohlášenému času. Stávkuje pouze menšina pilotů a Alitalia přesunula lety svých klientů na jiné společnosti nebo na jiný čas. Podobně postupovaly i další dvě letecké společnosti, Meridiana a Eurofly.
Itálii čeká dvoudenní stávka zaměstnanců benzínových čerpadel. Lidé pracující jako obsluha čerpacích stanic protestují proti dlouhé pracovní době a požadují modernizaci benzinek. Ve městech začne dnes večer v půl osmé, na dálnicích se přestane tankovat úderem desáté večerní. Čerpadla na italských dálnicích se k běžnému provozu vrátí ve čtvrtek večer a ve městech až v pátek ráno.