Ke střelbě došlo u izraelského generálního konzulátu. Pachatelem byl podle policistů osmnáctiletý Rakušan, který byl dříve úřadům známý jako islamista.
Muž v sobotu kolem 21.00 u nábřeží nedaleko Eiffelovy věže zaútočil na pár německých turistů. Němce nožem zabil, jeho žena vyvázla – zřejmě i díky zásahu řidiče taxislužby – bez zranění, ale v šoku.
Verzi cíleného útoku prokuratura odmítla. Jako odůvodnění uvedla, že žádná z obětí útočníka neznala a že mezi útočníkem a napadenými muži neexistovaly žádné očividné vazby.
„Nedodržovaly se stavební normy, okrádal se stavební materiál. A je to důsledek politiky současné vlády, která si tímto způsobem snažila zavazovat developery,“ říká turkolog Tomáš Laně.
Dvacetiletý sympatizant takzvaného Islámského státu zavraždil 2. listopadu 2020 v oblasti s intenzivním nočním životem v rakouské metropoli čtyři lidi a dalších 23 zranil. Policie ho zastřelila.
Ženám má být podle ministrova nařízení znemožněno pracovat až do odvolání. Jde o další omezení práv žen v zemi, v úterý bylo ženám zakázáno studovat na univerzitách.
Hotel Hayat je oblíbeným místem schůzek vládních úředníků, politiků, novinářů a podnikatelů. Svědci na sociálních sítích zveřejnili videa, na kterých je slyšet střelba z místa a vidět stoupající dým.
Ve středu sedmatřicetiletý Espen Andersen Braathen pomocí luku a šípu zaútočil na obyvatele norského Kongsbergu. Norská tajná služba ve čtvrtek sdělila, že útok vypadá jako teroristický čin.
Ve čtvrtek ráno dobyli bojovníci radikálního hnutí Tálibán města Ghazní a Herát. Později také druhé největší město Kandahár. Ovládají tak 12 správních středisek provincií z celkových 34.
Ozbrojenci v noci na 5. června zaútočili ve vesnici na hranici s Nigerem, postříleli civilisty a vypálili domy. Šlo v zemi o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím.
Otevřená výzva prezidentu Macronovi varuje před ústupky islamistům, kteří podle pisatelů přebírají stále větší moc v zemi, a pokud prý zavládne chaos, armáda se ujme své role obnovitele pořádku.
Dopis připomíná boje v Afghánistánu, Mali a Středoafrické republice a „padlé kamarády, kteří nasazovali kůži v zájmu zničení islamismu, kterému vy na domácí půdě ustupujete“.
Německá policie podle listu Bild při mapování činnosti organizace, která byla založena v roce 2012 se sídlem v Düsseldorfu, prohledala budovy v deseti německých státech a zabavila množství materiálu.
Podle francouzské ministryně obrany není problém samotný dopis a vyjádření názoru. Parlyová ale tvrdí, že vojáci porušili své povinnosti a propůjčili se pro politickou hru před prezidentskými volbami.
Před vídeňským barem Kaktus imám Ademsafi Bajrami zapálil svíčku, přidal ji k zářícímu koberci stovek dalších svíček a pozvedl ruce, aby se pomodlil za oběti nedávného masakru, který se tu odehrál.
Němečtí vyšetřovatelé zjišťují, zda se radikálové v Německu na vídeňském útoku či na přípravě podobných akcí podíleli či zda o útoku předem věděli. Prozatím ale podle prokuratury nebyl nikdo obviněn.
Vyšetřování kromě Rakouska a Švýcarska pokračuje podle ministra vnitra ještě v jedné nejmenované zemi. Podle agentury APA je do něj zapojená i evropská agentura Europol.
V posledních týdnech opět znepokojily veřejnost Francie a Rakouska teroristické útoky motivované radikálním islámem. Násilí teroristů není zaměřeno pouze proti vybrané skupině, ale proti nám všem.
„Byl to útok z nenávisti, z nenávisti k našim životním hodnotám, z nenávisti k našemu způsobu života, z nenávisti k naší demokracii, ve které jsou si všichni lidé rovni,“ řekl kancléř Sebastian Kurz.
Premiér Jean Castex zdůraznil, že chce zvýšit bezpečnost státních úředníků i učitelů. A důraznější postup chce použít v boji proti těm, kteří o nich na internetu zveřejňují citlivé informace.
Je to čtrnáct dní, co se německým městem Halle rozlehla střelba. Útok na tamní synagogu je podle židovských organizací smutným dokladem toho, že antisemitismus z Německa nikdy úplně nezmizel.