Muž v sobotu kolem 21.00 u nábřeží nedaleko Eiffelovy věže zaútočil na pár německých turistů. Němce nožem zabil, jeho žena vyvázla – zřejmě i díky zásahu řidiče taxislužby – bez zranění, ale v šoku.
Při následném vyšetřování okolností okolo dronového útoku americké vzdušné síly nezjistily žádné porušení zákona ani válečného práva. Nikdo nebyl nakonec shledán za incident zodpovědným.
Islámský stát sice přišel o veškeré územní oblasti, které dobyl po roce 2014 na půdě Sýrie a Iráku, podle zprávy amerického ministerstva zahraničí ale zůstává „odhodlaným a nebezpečným nepřítelem“.
V letadle bylo kromě osmi žen i 23 dětí. „Matky se budou muset za své činy zodpovídat systému trestního soudnictví. Velká část z nich byla po příletu zadržena,“ uvedl německý ministr zahraničí Maas.
Bojová mise Spojených států trvá od roku 2003, kdy americká koalice podnikla invazi do Iráku pod záminkou existence zbraní hromadného ničení. Zbraně se nikdy nenašly.
Německá rozvědka varuje před silou takzvaného Islámského státu. Teroristická organizace už sice nemá svůj chalífát, přeměnila se ale v mocnou teroristickou síť a dál se rozrůstá.
Islámský stát obsadil město Rakka v roce 2014 a začal ho rabovat. Když radikálové začali obsazovat město, zaměstnanci muzea začali sbírku vyvážet a artefakty ukrývat.
Džihádistická organizace Islámský stát zveřejnila nahrávku, na které podle ní promlouvá její vůdce Abú Bakr Bagdádí. Jeho údajný hlas odkazoval na nedávné události na Blízkém východě i jinde ve světě.
Firma tak prý chtěla udržet výrobu ve své továrně nedaleko města Rakka, které bylo dřív hlavním městem radikálů. Peníze měly taky zajistit bezpečí zaměstnanců.
Má 28 stran, téměř každý její odstavec by ale vydal na bolestivý román. Rada pro lidská práva OSN vydala v zprávu o sexuálních zločinech v Sýrii. Jde o děsivé čtení bez ohledu na věk a pohlaví.
Na sociálních sítích se v pátek objevilo video, na kterém je Kanaďan Sergio Estepa se svojí rodinou napaden útočníkem Markem Philipsem baseballovou pálkou.
Irácká armáda oznámila, že u syrské hranice v pátek dobyla město Ráva, které bylo označováno za poslední útočiště členů radikální organizace Islámský stát v Iráku.
Velel speciální jednotce Cizinecké legie, bojoval v Iráku, v Africe či na Korsice, krotil mafii i teroristy. Teď to učí jiné - včetně českých policistů. "Bojíte se? Nespoléhejte na druhé," vyzývá.
Vyšetřovací komise OSN ve čtvrtek uvedla, že teroristická organizace Islámský stát se stále dopouští genocidy na menšinové komunitě iráckých jezídů. Svět však neplní své povinnosti.
Pentagon v pátek oznámil, že šéfa Islámského státu v Afghánistánu Abú Saída zabil úterní americký úder. Ten byl zamířen proti tamnímu velení ve východoafghánské provincii Kunar.
Tzv. Islámský stát už má na kahánku. Tedy alespoň v iráckém Mosulu, kde se v uličkách Starého města brání poslední hrstka fanatiků nemilosrdně vraždící zejména bezbranné civilisty.
Švédská rozvědka informovala, že počet radikálních islamistů v zemi za posledních sedm let masivně vzrostl. V současnosti se podle ní jejich počet pohybuje v řádech tisíců.
Filipínce i svět vyděsila zpráva, že ISIS získal kontrolu nad prvním městem v celé jihovýchodní Asii. Filipínská armáda proti nim proto nasadila i těžké zbraně. Při bojích však umírají i civilisté.
Nejméně 352 civilistů bylo zabito při náletech proti takzvanému Islámskému státu (IS). Oznámila to americká armáda. Aktivisté udávají podstatně vyšší počet. Podle nich je obětí více než 3 000.
Nejméně 90 bojovníků Islámského státu (IS) zabila bomba, kterou USA ve čtvrtek shodily na východě Afghánistánu. Při útoku poprvé použily svou nejsilnější nejadernou bombu s 11 tunami výbušniny.
Syrské demokratické síly (SDF) vybojovaly v neděli nad islamisty strategické vojenské letiště poblíž města Tabka na severu Sýrie. S odvoláním na SDF o tom informovala agentura Reuters. SDF jsou koalicí kurdských a arabských milicí podporovaných Spojenými státy. Od pátku se snaží převzít kontrolu i nad městem a přehradou Tabka, které podle Islámského státu (IS) hrozí kolaps. Protržení největší přehrady na řece Eufrat bezprostředně nehrozí. Podle některých informací to po zhlédnutí videozáběrů potvrdili technici, kteří dříve na hrázi pracovali. Dílo prý ale vyžaduje velmi rychlé opravy.
Dvacetiletý Ryan Lock z Velké Británie se rozhodl spáchat sebevraždu, aby nepadl do zajetí radikálů teroristické organizace Islámský stát. Kurdové, po jejichž boku mladík bojoval, ho nyní oslavují jako hrdinu, napsala BBC s odkazem na kurdské zdroje. Lock, jenž se připojil ke kurdským milicím YPG, zemřel loni 21. prosince, a to během bojů o metropoli islamistů Rakká.
Koalice vedená Spojenými státy zabila v syrské Rakce pomocí bezpilotního letounu trojici bojovníků Islámského státu. Dva z nich se přitom zapojili do plánování pařížských teroristických útoků v listopadu 2015. Oznámilo to americké ministerstvo obrany.
Irácké jednotky zahájily ofenzívu proti takzvanému Islámskému státu v iráckém Mosulu. Oznámil to místní premiér Hajdar Abádí. Mosul je nejvýznamnějším městem, které islamisté na severu Iráku kontrolují. Přípravy na boj o jeho znovudobytí trvaly několik měsíců.
Mohamed Lahouaiej Bouhlel, který ve čtvrtek ve francouzském Nice kamionem usmrtil 84 lidí, svůj čin pravděpodobně plánoval již delší dobu. Už před osmi měsíci si vyfotil novinový článek o tom, jak muž projel autem terasu kavárny. Kromě toho Tunisan sledoval násilná videa a hledal zprávy o útoku na gay klub v americkém Orlandu, píše agentura AFP.
Belgie kvůli hrozbě terorismu posílí své policejní složky o tisíc mužů. Dohodla se na tom vláda na návrh ministra vnitra Jana Jambona. Podle vyšetřovatelů žila velká část pachatelů listopadových pařížských útoků v Belgii, především v bruselské čtvrti Molenbeek.