Vstupenky na tyto dvouhodinové digitální detoxy bývají vyprodané. Vyprodaný byl i večírek v polovině února, kterého se zúčastnilo přes 150 většinou mladých lidí ve věku od 20 do 35 let.
„Tenhle chlápek dělá problematické věci, zbavil se funkce ověřování faktů. Ohrožuje už tak moc ohrožené lidi,“ kritizuje Jesse Eisenberg Marka Zuckerberga, kterého hrál ve filmu Sociální síť.
Místostarosta Mariánských Lázní Samuel Zabolotný (ANO) na videu říká „smrt všem anarchistům“ a vystřelí z brokovnice. Video smazal a sdělil, že bylo zveřejněné bez jeho souhlasu. Smrt nikomu nepřál.
Nejde zdaleka o první podobný případ, nově si ale podvodníci dali na stránce více záležet. Snaží se tak důvěřivce skrze šokující příběh nalákat na svůj web a získat z nich kontaktní a bankovní údaje.
Trump Metu žaloval poté, co mu společnost 7. ledna 2021 zablokovala účty na facebooku a instagramu za to, že povzbuzoval své příznivce, kteří den předtím zaútočili na Kapitol ve Washingtonu.
Instagram a Facebook v nedávné době omezily příspěvky několika poskytovatelů potratových pilulek. Instagram dokonce pozastavil účty několika z nich a skryl je před zobrazením ve vyhledávání.
„Je to konec jedné éry sociálních sítí. A ta spočívala v tom, jakým způsobem sociální sítě většinou přistupovaly k moderování obsahu,“ říká šéfredaktor serveru Lupa.cz.
Systém Community Notes umožní uživatelům platforem Mety upozorňovat na příspěvky, které mohou být zavádějící a ke kterým je potřeba dodat více souvislostí.
Řeholní sestra Lamiya Jalilová se kvůli své víře přestěhovala z hlavního města Ázerbájdžánu Baku na Slovensko. Nyní působí na sociálních sítích a snaží se bořit stereotypy o řeholních sestrách.
Denně se lidé na internetu setkávají s digitálními útoky a výhrůžkami, aniž by se jim mohli bránit. Denně mnozí z nich rezignují a stáhnou se z veřejné debaty.
„Dospívající nemají většinou zájem o velké otevřené sociální sítě jako Facebook a Instagram. Ale snaží se uzavírat do menších komunit,“ říká Michaela Slussareff.
„Mít svoje bydlení a cestovat přes celý svět a nebýt omezovaný hranicemi našeho státu. To pro mě znamená svoboda,“ říká v rámci cyklu Narozeni do svobody Radek Pospíšil.
Tvůrci internetových videí, kteří je publikují za účelem zisku, se nyní musí nově registrovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nařizuje to evropská audiovizuální směrnice.
Na jednom účtu je k vidění video, na kterém spolu v parku soupeří dva chlapci. Útočí na sebe pěstmi mezi stromy, o jeden z nich mají opřené školní batohy, zatímco opodál postává pětice mladých lidí.
Meta oznámila, že od úterý snižuje měsíční poplatek u webových verzí svých platforem bez reklamy na 5,99 eur z 9,99 eur. U chytrých telefonů poplatek klesne na 7,99 eur z 12,99 eur.
Instagram už v září začal spouštět takzvané teen accounts, účty pro náctileté, které mají více omezení. Děti do šestnácti let s těmito účty například musejí potvrdit každého nového sledujícího.
Co se nahoty na veřejnosti týče, Německo je jednou z nejliberálnějších zemí na světě. Nahota na soukromých pozemcích je považována za legální, i když je viditelná z okolního světa.
Šéf společnosti Blumhouse Jason Blum uvedl, že hybnou silou filmového průmyslu zůstávají umělci, kterým může generativní AI pomoci při vyprávění příběhů.
Některé ženy se éčí z traumatu nebo mají potíže mluvit s muži. Situace se zhoršila natolik, že vláda podnikla nutné změny v legislativě. Podle některých to ale nestačí.
„Věnujte, prosím, pozornost svému působení na internetu a ověřujte si pravost profilů. V žádném případě nikdy nesdílejte své osobní údaje ani údaje své platební karty,“ uvedla mluvčí letiště.
Třiadvacetiletá influencerka Hana Gelnarová o víkendu zveřejnila na Instagramu video, na kterém s přáteli pochoduje se zdviženou pravicí. Dívka sice záhy video smazala, ale případ už řeší policie.
Vznik videí odráží návrat zahraničních cestovatelů do Číny poté, co se země na tři roky izolovala během pandemie covidu-19. Pro Čínu však videa znamenají víc než jen podporu ekonomiky.
Úřad neuvedl důvod zablokování ani to, jak dlouho bude opatření platit. Turečtí představitelé sociální síť kritizovali za to, že neumožňuje zveřejňování kondolencí k úmrtí šéfa Hamásu Ismáíla Haníji.
Český rozhlas na tuto konkrétní reklamu, která se objevila na sociální síti Instagram, upozornil posluchač. Podobné reklamy či příspěvky se ale na sítích objevují pravidelně a zneužívají různá média.
Center for Open Science tvrdí, že analýza dat přímo od Instagramu by mohla „přispět k pochopení duševního zdraví v kombinaci s dalšími zdroji informací“, jako jsou průzkumy a jiné typy studií.