„Neděláme jenom sport, ale i různé volnočasové aktivity, učíme děti novým věcem. Necháváme je ale, aby se samy rozhodovaly, co je pro ně nejlepší,“ vysvětluje dobrovolná hasička Adéla Šaňková.
Předběžná výše škody po nedělním výbuchu v bytovém domě ve Znojmě dosahuje 15 milionů korun. Příčinu exploze vyšetřovatelé nadále zjišťují. Zranění utrpělo osm lidí.
„Věnce musí být nejen na nehořlavé podložce, mít konstrukci, která bude snižovat riziko jejich zahoření, ale zejména se nesmí nechávat se zapálenými svíčkami bez dozoru,“ upozornil mluvčí Poncar.
Hasiči kolem poledne uvedli, že pod sutinami je nejméně jeden člověk. Před 12.30 informovali, že pokračují v prohledávání sutin a že plynaři zastavili dodávku plynu.
Jeden člověk utrpěl popáleniny, ostatním se podařilo uprchnout zadními dveřmi. Několik lidí uvedlo, že vidělo maskované muže hodit do komplexu zápalné lahve nebo vylít hořlaviny.
Finanční náročnost výsluh na rozpočet zvyšuje i relativně vysoký počet dobře placených generálů a plukovníků napříč bezpečnostními sbory, a to hlavně ve srovnání se zahraničím.
Příslušníci bezpečnostních sborů dostanou podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) v příštím roce kromě již slíbených 1500 korun navíc v tarifní složce ještě tisícikorunový stabilizační příspěvek.
Podle hasičů hořela technologie lehkých uhlovodíků. Požár byl na operační středisko nahlášen v sobotu před 20.00, zlikvidovat se ho podařilo v neděli zhruba půl hodiny po půlnoci.
Stovky policistů, hasičů a dalších příslušníků se ve čtvrtek sešly před ministerstvem vnitra na Letné. Protestují proti nízkým platům, špatné personální situaci a zatěžující byrokracii.
Latinskoamerická země se sedmnácti miliony obyvatel zažívá v posledních měsících nejhorší sucho za několik desetiletí. To způsobuje obrovské problémy v dodávkách elektřiny.
Pneumatiky a drť pražců vzplály v sobotu odpoledne. Oheň se rychle šířil a hasiči nakonec vyhlásili zvláštní stupeň poplachu, při kterém mohou povolávat i jednotky ze sousedních krajů.
„Zálibu ve focení jsem měl předtím, než jsem poznal krásný svět hasičů. Přišla mi strašná škoda, že se o té práci víc neví, víc se neukazuje široké veřejnosti,” přibližuje v pořadu Osobnost Plus.
Ukázalo se, že podle předpisů není nutné alarmy do staveb, jako je hasičské stanice, instalovat. Šéf hesenských hasičů řekl, že „si myslí, že to, co se stalo, donutí mnoho lidí zamyslet se a jednat“.
„Příčina vzniku požáru je nadále předmětem vyšetřování, na kterém spolupracují i odborníci z Technického ústavu požární ochrany Praha a také kriminální policie,“ dodal mluvčí krajských hasičů Pěnička.
Hořet začalo v neděli krátce po 18. hodině večer. Oheň zcela zničil střechu několikapatrové budovy, ze které hasiči evakuovali 54 lidí. Nikomu z nich se nic nestalo. Lehká zranění utrpělo pět hasičů.
Jiří Ovesný, velitel hasičů z Valašských Klobouků, kteří také zasahovali při požáru muničního skladu ve Vrběticích, svým rozhodnutím o stažení zachránil více než tři desítky životů svých kolegů.
„Společně se dohodli na nejvhodnějším postupu, a to odstřelení patky za pomoci náloží, které umístili do předem navrtaných děr,“ řekla mluvčí hasičského záchranného sboru.
„Na každé obchůzce se podařilo někoho vyzvat, aby opustil dům. Byla spousta dotazů, co s pejsky, s kočkami – evakuační středisko bylo ale jenom pro lidi,“ popisuje Radiožurnálu hasič David Ochman.
„28 procent odpovídajících dalo premiérovi hodnocení 5,“ říká Vojtěch Dufek z Medianu. Nejvíc jedniček dostali hasiči a zdravotníci, dalo jim ji 80 procent respondentů.
„Opravdu bych varoval před tím, že na místo živelně začnou najíždět dobrovolníci. U povodně je to horší, protože je nutné pomoc koordinovat,“ říká šéf hasičů Vlček.