Na Kišidu dopadly korupční skandály Liberálnědemokratické strany, kvůli čemuž mu klesla podpora pod 20 procent. Novinářům řekl, že chce dát šanci novému lídrovi a ukázat, že se strana mění k lepšímu.
Podle předběžných údajů v první čtvrtině letošního roku takzvanou „osamělou smrtí“ zemřelo více než 21 000 Japonců, přes 17 000 z nich v důchodovém věku.
Národní institut pro výzkum obyvatelstva a sociálního zabezpečení ve své zprávě odhaduje, že 33,4 procenta žen narozených v roce 2005 zůstane bezdětných.
Výhrůžky Ruska nejsou jediným kontextem, který letošní vzpomínku v Hirošimě provází. Rozruch způsobila taky premiéra nového životopisného filmu Oppenheimer o jednom z tvůrců atomové bomby.
Není to první takový problém premiérova syna. Měl také údajně používat služební auta velvyslanectví při prohlídkách památek a nákupech ve Velké Británii, Francii a Kanadě.
Německý kancléř Scholz ve čtvrtek prohlásil, že skupina G7 bude na jednání usilovat o zpřísnění sankcí vůči Rusku, aby zabránila obcházení již zavedených opatření.
Tokio zcela přepracovalo svou bezpečnostní doktrínu a na vojenské účely plánuje do roku 2027 vynaložit 300 miliard eur. Od téhož roku se také zavazuje odvádět dvě procenta svého HDP na obranu.
Církev sjednocení je pod drobnohledem od července, kdy střelec zabil bývalého premiéra Šinzóa Abeho. Agentura Kjódó připomněla, že Kišidově vládě kvůli kauze výrazně klesly preference.
Státního pohřbu se zúčastnilo na 4300 hostů z Japonska i zahraničí. V centru Tokia se mezitím k protestu shromáždili odpůrci kvůli financování události z veřejných prostředků.
Spojené státy před 77 lety poprvé použili jadernou zbraň ve válce.V sobotu si události na místě připomněly tisíce lidí. Podruhé v historii se akce zúčastnil i generální tajemník OSN.
Evropská unie a Japonsko si vzájemně vypomohou s dodávkami zkapalněného zemního plynu. V Tokiu se na tom dohodli japonský premiér a špičky unijních institucí.
Moskva na Kurilských ostrovech v Japonském moři pořádá již třetí vojenské cvičení za méně než měsíc a cílem je zřejmě Japonsko odstrašit od zpřísnění protiruských sankcí, uvedla v pátek stanice RFI.
Mnoho lidí opakovaně zkouší nesprávné řešení a ke skutečné nápravě sáhne až jako ke krajní možnosti. Na podobný postup sází vládnoucí Liberálně demokratická strana v Japonsku.
Nově zvoleného japonského premiéra Fumia Kišidu čekají nelehké úkoly, jako například provést zemi ekonomickou obnovou po pandemii koronaviru nebo zlepšení vztahů s KLDR.
Bývaly ministr zahraničí porazil v hlasování ministra zodpovědného za kampaň očkování proti nemoci covid-19 Tara Kóna. Kišida má velkou šanci se stá novým japonským premiérem.