Posledním vysílačem, který se bude přepínat ze stávajícího standardu DVB-T na DVB-T2, bude potom vysílač Valašské Klobouky – Ploštiny. Přechod je tam naplánován na 29. října.
Postupné vypínání starého televizního vysílání přerušila pandemie koronaviru. Výhradně na nový formát nepřešla zejména východní část země. Celý proces by se mohl posunout o čtyři měsíce.
Že lidem vysílání končí, zjistí podle piktogramu v pravém horním rohu obrazovky. Změna se ale týká jen domácností, které televize sledují zdarma přes anténu, což je v Česku asi 60 procent.
Na blížící se změny upozorňuje ve vysílání především Česká televize. Další vlna přechodu bude následovat v lednu, od června by v novém formátu měly vysílat již všechny stanice.
Za měsíc – 27. listopadu 2019 – začne téměř tři čtvrtě roku trvající přechod ze současného standardu digitálního televizního vysílání DVB-T na novější DVB-T2.
Na DVB-T2 přechází celá Evropa. Důvodem je nutnost uvolnit vysílací spektrum pro mobilní sítě 5G. Nový standard DVB-T2 má na méně frekvencích umožnit vysílání více programů ve vyšší kvalitě.
Změna se bude týkat nejdříve diváků v Praze a ve středních Čechách. Postupně se přidají i ostatní kraje a také komerční televize, do 30. června 2020 přejdou na DVB-T2 všechny stanice v Česku.
První přeladí na nový typ digitálního vysílání střední Čechy a Praha, píše Deník. A podle Lidových novin přibývá studentek v oborech informačních technologií. Více v přehledu tisku Radiožurnálu.
Podle průzkumu Nielsen Admosphere ví o přechodu na DVB-T2 celkem 83 procent diváků. Připraveno na přechod je pak 43 procent domácností, které vlastní přijímač podporující technologii.
Česká televize se rozhodla zpomalit přechod na nový standard DVB-T2 digitálního pozemního vysílání. Všech 6 jejích kanálů bude až do listopadu 2019 dostupných na jednom místě v nynější kvalitě DVB-T.
Start této terestrické sítě je pro Českou republiku mimořádnou událostí. Nikdy v historii se nestalo, že by nový digitální multiplex startoval v jednu chvíli na tak velkém území.
V českém tisku se ve středu dočtete, že prezident Miloš Zeman opět vyráží na cestu po krajích a na tisících bytových domů se budou muset upravit antény kvůli přechodu na digitální vysílání DVB-T2.
Česká televize zahájí v dubnu přechodové vysílání v novém standardu DVB-T2. V jediném dni spustí 20 vysílačů, které pokryjí 96 procent obyvatel a splní tak zákonem stanovené minimální pokrytí.
Senát schválil telekomunikační novelu, která řeší přechod na televizní vysílání v novém standardu DVB-T2. Změna má stát diváky asi pět miliard korun za nákup televizních přijímačů nebo set-top boxů.
Sněmovna schválila novelu zákona o elektronických komunikacích, která řeší přechod na televizní digitální vysílání ve standardu DVB-T2. Změna má stát diváky podle odhadů vlády asi pět miliard korun .
Česko přejde na digitální televizní standard DVB-T2 k 1. únoru 2021. Vyplývá to ze Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, kterou dnes schválila vláda. Ministr průmyslu Jan Mládek z ČSSD na twitteru uvedl, že informační kampaň bude zahájena letos na podzim.