Do poslední chvíle se nevědělo, kam trosky dopadnou. Dokonce se uvažovalo o tom, že by se mohly dostat do vzdušného prostoru nad jihem Evropy. Nakonec pádem do moře nikoho neohrozily.
Odhadovaná kinetická energie dopadu tohoto asteroidu na Zemi by byla 1200 megatun, což je zhruba 80 000krát více než energie jaderné bomby, která v roce 1945 zničila Hirošimu.
Raketa Šen-čou se připojí k základnímu modulu stanice zvanému Tchien-che (Nebeská harmonie). K úplnému dokončení vesmírné stanice bude potřeba podniknout jedenáct misí.
Část rakety, jež dopadla na zem v neděli, vážila podle odhadů asi 18 až 20 tun. Ze země odstartovala na konci dubna a do vesmíru vynesla základní modul budoucí čínské orbitální stanice.
Peking plánuje v následujících letech vyvinout v rámci série Dlouhý pochod 8 rakety vícenásobného použití, které by měly být podobné již vyráběným raketám Falcon soukromé americké společnosti SpaceX.
Svou misi Čína pojmenovala Tchien-wen, což v překladu znamená Otázky k nebesům. Předpokládá se, že k Marsu čínský satelit dorazí v únoru, přistát se Číňané pokusí o dva měsíce později.