„Štve mě, co se u nás děje, a pokud to chci opravdu ovlivňovat, musím to dělat z Česka,“ potvrdila pro iROZHLAS.cz předsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná.
Hnutí ANO, SPD, Přísaha a Motoristé, koalice Stačilo! nebo ČSSD Jiřího Paroubka. Těmto všem subjektům vyjádřili podporu bývalí prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman.
Exministr vnitra a bývalý šéf SOCDEM Jan Hamáček stranu podle svých slov takřka nepoznává. „Nejsem schopen se s ní ztotožnit, a proto je pouze a jen správné odejít,“ uvedl.
V některých kauzách jsou již pravomocné rozsudky, ve většině z nich ale soudy buď rozdaly podmínky, nebo se jimi stále ještě i po letech zabývají. To se týká i kauzy Čapí hnízdo nebo ROP Severozápad.
Data pro model sbírala agentura STEM v období od 2. do 14. listopadu. Koncem října vyhlásily odbory termín protestů a stávky proti krokům vlády. Ta se uskuteční v pondělí.
„Osobně jsem se nikdy neztotožnil s kurzem stávajícího vedení, které má dle mého soudu až přehnaně progresivistický charakter,“ napsal mimo jiné Kulhánek v rezignačním dopise.
Před 25 lety lídři hlavních politických konkurentů podepsali kontroverzní dokument zvaný opoziční smlouva. ČSSD zaručila vládnutí na další čtyři roky, ODS zase zajistila vedení obou komor parlamentu.
Reakce byly ještě před hlasováním rozporuplné. Vedla se živá diskuse skoro hodinu. Někteří členové namítali, že je název příliš krátký anebo že je nefér vůči voličům, kteří volili stávající značku.
Dříve vládní straně, která předloni na podzim vypadla ze Sněmovny, se podle něj povedlo stabilizovat hospodaření a nyní se musí připravit na evropské, krajské a senátní volby.
„Dochází k tomu, že se ANO výrazněji profiluje jako pravicově-konzervativní strana orbánovského typu. To by nemělo klasického voliče Sociální demokracie oslovovat,“ říká politoložka Dvořáková.
„Peníze uložené v úschově nepocházely z trestné činnosti Davida Ratha, byly zajištěny pouze z toho důvodu, že nebylo zřejmé, kdo je jejich vlastníkem,“ uvedl mluvčí Okresního soudu Praha-západ.
„Lidé by pak nešli na pohotovost a rovnou by volali rychlou, kdy poplatek víceméně neplatí. Tak bychom spíš péči prodražili a celý systém péče ještě víc zahltili.“
„Vláda se například věnovala minimálnímu důchodu, ale nastavila ho na zcela nesmyslné hranici 8000 korun,“ říká předseda ČSSD Michal Šmarda v rozhovoru pro Radiožurnál
Svaz pacientů sám sebe na webu definuje jako „občanský humanitární spolek pacientů“, který provozuje poradnu. Pracovat se Rath rozhodl v hostivické ordinaci a v brněnské věznici.
Ochota předešlého vedení ČSSD spolupracovat s Babišem coby premiérem v roli koaličního partnera dílo zkázy dokonala. ČSSD se stala nevěrohodnou pro mnoho voličů, kteří se obávali o osud demokracie.
Ve Sněmovně radikální pravici reprezentuje Okamurovo hnutí Svoboda a přímá demokracie. Zdá se však, že pro stále více voličů je okoukané, navíc má stigma družiny, která si nepřičichne k vládnutí.
„Existují dvě předělové čáry, které dělí českou společnost. Jedna od zbytku odděluje krajní až antisystémový protest a druhá linie je sociální, ta odděluje pravici od levice,“ popisuje Jan Herzmann.
Proti únorovému modelu si nejvíce, o 2,5 bodu, polepšilo ANO. Podpora ODS, SPD, STAN, ČSSD a KDU-ČSL posílila mírně. U TOP 09 stagnovala a preference Pirátů spadly o tři procentní body.
Se zvýšením věku odchodu do důchodu by souhlasili spíše voliči vládní koalice. Naopak naprostá většina voličů opozičních a mimoparlamentních stran takovouto možnost odmítá.
„Hnutí ANO se nikdy nepodařil základní cíl, kterého chtělo dosáhnout. Aby se ze svých 30-35 % dostalo na nějakých 45-50 % a mohlo vládnout samo,“ popisuje v rozhovoru šéf Medianu Přemysl Čech.