Ve věku 25 let začínal v Blšanech, prošel i Duklou a ve svazových strukturách se propracoval až na post „korunního prince“. Pak se dal na politiku a teď je jednou z hlavních tváří dezinformační scény.
Městský soud v Praze poslal bývalého předsedu Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského na deset let do vězení. Důvodem je úvěrový podvod na Komerční bance ve výši 1,5 miliardy korun. Nepodmíněné tresty dostali i další čtyři muži, kteří se stejně jako Chvalovský na místě proti nepravomocmému rozhodnutí odvolali.
Nového šéfa českého fotbalu poznáme zřejmě až za dva roky, pokud tedy Ivan Hašek nevzdá svou misi a nevrátí se k trénování v arabském klubu Al Ahlí, o čemž se stále více mluví. Tak trochu volební valnou hromadou bude ale každopádně i ta zítřejší, i když je oficiálně nevolební.
Nedělní valná hromada fotbalového svazu bude zřejmě dlouhá a zajímavá. Chystá se odvolávání členů výkonného výboru a volba jejich nástupců, svazové vedení se bude snažit přesvědčit delegáty, aby dali zelenou nákladné stavbě nového sídla svazu a schvalovat se bude i návrh nových stanov. Právě v nich se ukrývá i změna názvu Českomoravského fotbalového svazu. A tahle choulostivá záležitost se ne každému líbí.
Zní to jako nepovedený žert, ale centrem českého fotbalu se za pár let možná stanou Lipence. Tedy vesnice, která už je nějaký ten pátek okrajovou částí Prahy. Pracuje se na tom postupně.
Českomoravský fotbalový svaz možná změní svůj název, logo i sídlo. Výkonný výbor na svém zasedání schválil, aby byl návrh na výstavbu nového centra v neděli představen valné hromadě svazu. Ze Strahova by se svaz přestěhoval do Lipenců na jihu Prahy. Co se týče změny názvu, svaz by se přejmenoval na Fotbalovou asociaci České republiky.
Představte si, že jste vysoce postavení funkcionáři v jakémkoliv fotbalovém klubu a vaše jméno figuruje v úplatkářské kauze. Určitě souhlasíte, že budete muset vše vysvětlit, případně vyvrátit a to především disciplinární komisi. Aktéři možné korupční aféry z května roku 2009 - kdy měl na popud svých nadřízených odevzdat gólman Sigmy Olomouc Petr Drobisz tři sta tisíc korun hráčům Bohemians Praha - to ale zatím neudělali. A docela dost sobě a svému klubu zavařili.
Licenční komise Českomoravského fotbalového svazu se rozhodla neudělit licenci pro působení v profesionálních soutěžích pražské Slavii a Ústí nad Labem. Pokud tyto kluby podmínky nesplní dodatečně a neodvolají se, nebudou moci příští rok startovat v Gambrinus lize ani druhé lize. Brno nakonec licenci dostalo, přestože ani jemu ji licenční manažer Stanislav Rýznar nedoporučil udělit.
Vedení Českomoravského fotbalového svazu vyzvalo na jednání výkonného výboru majitele Slavie Praha, aby ve spolupráci se svazem začal okamžitě jednat o záchraně klubu. Výzva je to veřejná, protože faktický majitel Slavie není známý.
Vedení pražské Sparty nemělo pochopení pro chování kapitána týmu Tomáše Řepky v ligovém utkání v Jablonci. Řepka dostal vysokou pokutu, jejíž výši ovšem vedení klubu odmítlo prozradit.
Po ligové porážce v Jablonci volá fotbalová Sparta po trestu pro rozhodčího Romana Hrubeše, který podle Pražanů zápas ovlivnil v jejich neprospěch. Možný trest se ale zároveň vznáší také nad sparťanským stoperem Tomášem Řepkou.
Kdyby ještě žil Dick Francis, a kdyby se namísto dostihů věnoval kriminalistickým zápletkám ve fotbalovém prostředí, o nápady by zřejmě u nás neměl nouzi. Jeden z těch zamotanějších teď budou řešit policisté, poté co k nim dorazí trestní oznámení na neznámého pachatele.
Šestadvacátého června se v Praze uskuteční Valná hromada ČMFS. Rozhodl o tom Výkonný výbor, protože odvolací a revizní komise ČMFS vyzvala k odstoupení k odstoupení Milana Haškovce kvůli jeho odsouzení za trestný čin.
Plzeňský fotbalista Milan Petržela se bude před disciplinární komisí ČMFS zodpovídat ze šlápnutí na soupeře v sobotním utkání Gambrinus ligy. Nebylo vyhověno ani žádosti sparťanských hráčů Kadlece s Pekhartem o prominutí zbytku dvouzápasového trestu.
Kluby první a druhé fotbalové ligy se chtějí osamostatnit. "Nic nového, to už jsme slyšeli tolikrát," říkáte si možná. Projekt, jehož kořeny jsou někde v polovině devadesátých let, ale dostává jasnější obrysy.
Snaha fotbalových klubů o profesionalizaci českého fotbalu se opět posunula vpřed. Na zasedání prvoligových klubů se jejich majitelé domluvili na dalším společném postupu směrem k Českomoravskému fotbalovému svazu.
Vedení Sparty Praha odvolalo svůj podnět k disciplinární komisi Českomoravského fotbalového svazu na zahájení řízení s manažerem české reprezentace Vladimírem Šmicrem, kvůli jeho výrokům k aféře "údajně nemocných" a omluvených hráčů ze zápasu jednadvacítky v Nizozemsku. Pražský klub se tak rozhodl z důvodu Šmicrových smířlivých výroků ve vysílání Radiožurnálu.
Do Prahy dorazil jeden z nejmocnějších mužů světa a sešel se s předsedou Českomoravského fotbalového svazu. Šéf Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter přiletěl na setkání s Ivanem Haškem přímo ze schůzky s americkým prezidentem Barackem Obamou.
Po ligových fotbalistech zakončilo fotbalový podzim také vedení Českomoravského fotbalového svazu. Namísto bodů si do jarní části přenese i některé delší i věčné kauzy.
Českomoravský fotbalový svaz vytáhl do boje proti úplatkům. Od nového roku by se měl rozjet projekt Fotbal proti korupci v rámci kterého by měl působit tzv. ‘protikorupční specialista‘ a ‘fotbalový ombudsman‘.
Disciplinární komise fotbalového svazu souhlasí s výkonným výborem v tom, že minulé vedení českého fotbalu nehospodárně nakládalo se svazovými penězi. Tresty ale neudělila.
Vlastimil Košťál, Pavel Mokrý, Lukáš Tuček a Jan Kinda způsobili nevhodným hospodařením se svazovými penězi českému fotbalu škodu ve výši dvacet pět milionů korun. Na základě právního auditu to tvrdí současné vedení fotbalového svazu, které bude po jmenovaných vymáhat náhradu škody.
Osm bodů programu a více jak sedm hodin jednání - takový byl program Výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu. Jednalo se například o pomoci povodněmi zasaženému Libereckému kraje nebo o podezření z ovlivňování nasazování rozhodčích na jednotlivá ligová utkání.
Fotbalista pražské Sparty Tomáš Řepka dostal za nesportovní chování v ligovém duelu se Slováckem od disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu trest na tři zápasy, navíc nesmí zastávat do konce roku funkci kapitána. Šestatřicetiletý stoper v inkriminovaném utkání plivl na Ladislava Volešáka, rozhodčí ale jeho čin neviděl. Jeden duel už si Řepka odpykal o víkendu za střetnutí Sparty v Českých Budějovicích.
Bohemians Praha mizejí z mapy profesionálního fotbalu a slibují svazovému vedení vendetu. Tak se dá volně shrnout dění na zasedání ligového shromáždění, kde střížkovský klub nedostal licenci pro druhou ligu. Podle střížkovské strany jde o další stadium svazové snahy tento klub zlikvidovat, předseda fotbalové organizace Ivan Hašek to odmítá. A licenční komise už začíná řešit, jestli pustí do druhé nejvyšší soutěže Ovčáry, druhý klub uplynulého ročníku České fotbalové ligy.
Fotbalový svaz má novou Odvolací a revizní komisi, které dopadne na bedra zamotaná kauza tří subjektů, které se hlásí ke jménu Bohemians. Kterému z nich to nahrává a co rozezlilo svazového předsedu Ivana Haška? To se teď pokusíme rozebrat.
Valná hromada Českomoravského fotbalového svazu zvolila na svém mimořádném zasedání v Nymburce novou odvolací a revizní komisi. Šéf Bohemians Praha Karel Kapr nakonec avizované hlasování o důvěře členům výkonného výboru a předsedovi Haškovi neinicioval. Před samotnou valnou hromadou se sešlo také ligové shromáždění, které řešilo zmizení předsedy Miroslava Kříže.
Člen výkonného výboru fotbalového svazu Petr Voženílek si pustil pusu na špacír a jeho výroky s ním ve středu probírali kolegové z vedení českého fotbalu. Voženílek si telefonoval s olomouckým funkcionářem Jiřím Kubíčkem, povídali si o kauze údajné korupce, ve které Olomouc figuruje, a někdejší činovník Bohemians Praha Voženílek nařknul současné vedení střížkovského klubu z mafiánských praktik.