Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy.
Aktuálně mají ve stanici pět chovných párů sovy pálené, úspěšně odchovaná mláďata vypouštějí do přírody. „Základ úspěchu vypuštění je v tom, aby byli přirozeně vychovaní rodiči,“ popisují chovatelé.
V pražské zoo se narodila mláďata několika druhů kopytníků. Mezi přírůstky je kriticky ohrožená antilopa adax, takin indický, sob karelský a goral sečuánský.
V odchovně tetřevů v Krásné letos vyrostlo 16 tetřevů hlušců, až na jednoho či dva je brzy vypustí do volné přírody. Přestože jsou Beskydy rušné hory, plachá zvířata se tam pomalu znovu zabydlují.
Rozhodnutí se týká populací vlků žijících na Středozápadě, v Coloradu a severozápadních státech. Soudce ve verdiktu uvedl, že původní snaha nedostatečně vyhodnotila hrozby, kterým tento druh čelí.
Kauza se týká dílu soutěže z počátku ledna, kdy měli její účastníci za úkol připravit jídlo z masa kapybary, jelena, krokodýla a žraloka. Některé z druhů jsou v Ekvádoru chráněné.
Původně měli na ploše nové rezervace odpočívat motoristé. Nyní je domovem vzácných a ohrožených druhů ptactva. Turisté si tamní přírodu budou moct užívat už v průběhu léta.
Možným vysvětlením neobvyklého chování slonů, kteří podnikli nejdelší zaznamenanou migraci tohoto druhu v Číně, je postupné nahrazování jejich domovského prostředí zemědělskými plodinami.
Ochránci přírody, ale i ministerstvo životního prostředí upozorňují, že poslanec Josef Kott (ANO) svým pozměňovacím návrhem ohrozí již tak silně ohrožená zvířata. Některým by hrozilo i vyhynutí.
Žily ve Spojeném království od nepaměti. Dlouho byly považované za škodnou a lidé na ně líčili pasti či otrávené návnady. Pak si ale někteří začali všímat, že červených veverek značně ubylo.
Přestože při nízkých teplotách tůně zamrzají, pro zvířata to není překážka. „Ony si umí kopyty ten led na hladině rozbít,“ vysvětluje Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina.
„Poptávka z Asie je velice silná a finančně podložená, což je obrovská výzva pro různé pseudochovatele,“ vysvětluje Erik Geuss, ředitel České inspekce životního prostředí.
Nejdříve je stáhl z kůže, pak vyvrhl vnitřnosti, poté naporcoval a několik dní vařil. Tak policie popisuje postup 35letého preparátora šelem, který skončil ve vazbě.
Jedním z nich, kteří skončili ve vazbě je Ludvík Berousek, jenž se chovu šelem dlouhodobě věnuje. Podle policie muži prodávali kůži tygra až za 100 000, drápy za 2500 a gram masoxu za 1500 korun.
Na akci se podílí vedle celníků a policie také Česká inspekce životního prostředí. „V současné době samozřejmě nemůžeme sdělit bližší informace, protože probíhá vyšetřování,“ upozornila.