„Lidé na to všechno neustále myslí. Dostala jsem asi 20 zpráv od lidí, kteří mi chtěli dodat odvahu. Jsem si jistá, že by se tátovi dnešek líbil,“ popisuje Frederica, dcera zabitého kreslíře časopisu.
Osm lidí, kteří přispěli k vraždě učitele Samuela Patyho, stojí před soudem. Paty byl zabit nedlouho poté, co v při výuce využil karikatury Alláha deníku Charlie Hebdo.
Francouzský satirický deník Charlie Hebdo publikoval karikaturu o zemětřesení v Turecku. Vtip ale časopisu nepřinesl pozitivní reakce, naopak tím vyvolal spoustu negativních reakcí.
Dívka vyšetřovatelům přiznala, že se nezúčastnila hodiny o karikaturách proroka Mohameda a o svobodě slova, kterou vedl Samuel Paty, protože byla z hodiny vyloučena kvůli špatnému chování.
Ministr vnitra Gérald Darmanin v pátek řekl, že Francie je ve válce s islamistickou ideologií a že jsou pravděpodobné další útoky radikálů na francouzské půdě.
V úterý Erdogan zažaloval kvůli kresbě, která ho zobrazuje s turbanem v podobě bomby, nizozemského poslance Geerta Wilderse. Ten karikaturu sdílel na twitteru a Erdogana označil za teroristu.
Podle francouzských médií je obětí útoku 47letý středoškolský učitel dějepisu, který před nedávnem žákům přednášel o svobodě slova a ukazoval jim přitom karikatury proroka Mohameda.
Zranění dvou jsou vážná, dva útočníci jsou na útěku. Podle francouzských médií útočníci použili sekeru nebo mačetu. Ministerstvo vnitra už vytvořilo krizovou skupinu.
Soud udělil tresty v rozmezí dvou let až doživotí. K soudu se dostavilo jen pět osob, které dostaly mírnější tresty, řádově do 12 let. Zbylých 19 odešlo bojovat za IS a byli souzeni v nepřítomnosti.
Francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo otiskl karikaturu se zříceným mostem v Janově, v jehož troskách zemřelo 43 lidí. Tématem satiry je práce italských stavařů i protiimigrační politika.
Ubaydullah a Adel jsou muslimové narození v Norsku. První z nich je islámský extremista, druhý dokumentarista, který z těsné blízkosti natáčí praktiky, jakými džihádisté do svých řad lákají Evropany.
Před třemi lety islamisté v Paříži zaútočili na redakci satirického časopisu Charlie. Zabili tehdy dvanáct lidí a dalších jedenáct zranili. Jak se redakce časopisu a jeho práce změnily za tři roky?
Polemiku vzbudila ve Francii obálka satirického týdeníku Charlie Hebdo, která znázorňuje jednoho z nejznámějších odborníků na islám Tariqa Ramadana s obří erekcí a nápisem „jsem šestý pilíř islámu“.
Francie si připomíná útok na redakci Charlie Hebdo. Přesně před dvěma lety zastřelili bratři Kouachiové v redakci týdeníku celkem 12 lidí, z toho osm redaktorů a spolupracovníků listu. Charlie Hebdo chce pokračovat v kritice všech náboženství i v budoucnu a jeho redaktoři tvrdí, že se stále cítí ohroženi.
Satirický časopis Charlie Hebdo znovu rozvířil hladinu veřejného mínění. Otiskl zesměšňující kresby Alexandrovců, kteří zahynuli na palubě letounu Tu-154. Kresby vyvolaly v Rusku ostrou kritiku a znechucení. Na jedné z kreseb jsou členové sboru třeba na dně moře a u obrázku je titulek: „Po katastrofě: Rudá armáda získala nové publikum." Podle českého kreslíře a karikaturisty Štěpána Mareše to ale není nic překvapivého. Rusko není zvyklé na to, že si z něj někdo dělá legraci.
Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo zveřejnil karikatury, které zesměšňují ruské Alexandrovce. Velká část pěveckého souboru zahynula při leteckém neštěstí v neděli nedaleko Soči. V Rusku vyvolaly karikatury ostrou kritiku a znechucení.
Nedaleko Paříže znovu otevřeli tiskárnu částečně zničenou během obléhání úkrytu atentátníků, kteří loni v lednu zaútočili na redakci Charlie Hebdo. Slavnostního otevření se zúčastnil i prezident Francois Hollande. Ocenil přitom postoj majitele tiskárny, který se navzdory tomu, co se stalo, rozhodl na místě zůstat.
Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo na sebe opět upozornil. Vydal karikaturu, na které zesměšňuje Itálii, kterou v minulém týdnu zasáhlo zemětřesení. To se podle portálu BBC mnoha lidem nelíbí.
Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo v pátek sdělil, že opět dostává anonymní vzkazy, jejichž autoři opět hrozí zaměstnancům časopisu smrtí. Týdeník, v jehož pařížské redakci džihádisté loni povraždili 12 lidí, podal žalobu proti neznámému pachateli. Policie případ podle listu Le Monde vyšetřuje, jako písemné vyhrožování smrtí.
Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo opět budí polemiku. Belgie je šokovaná titulní stranou nového vydání, které se dnes objevilo na stánkách. Na pozadí belgické vlajky je na ní postava, která se ptá: Kde je táta? A vedle ní poletují části končetin ozývající se: tady, tady. Kresba podle mnohých vyjadřuje neúctu k obětem teroristických útoků v Belgii, jiným nevadí.
Přesně před rokem, 7. ledna, zaútočili v Paříži dva radikálové na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo. Celkem zahynulo dvanáct lidí, většinou redaktorů. Byl mezi nimi i Tignous, jehož karikatury byly u čtenářů časopisu zvlášť oblíbené. Kreslíř spolupracoval úzce také s časopisem Marianne. Vzpomínka na Tignouse vyvolává u jeho bývalých kolegů stále silné emoce.
Ve Francii vyšlo mimořádné dvojčíslo časopisu Charlie Hebdo. K dostání má výt téměř milion výtisků. Zítra uplyne přesně rok po teroristickém útoku na redakci satirického týdeníku. Bratři Said a Chérif Kouachiovi při nich zastřelili 10 novinářů a 2 policisty.
Francouzský prezident François Hollande uctil památku 17 obětí teroristických útoků z loňského ledna. Odhalil především tři pamětní desky, které připomínají atentát na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo, zabití policisty, jenž se útočníky snažil zastavit, a útok na košer lahůdkářství na východě Paříže.
Francouzský prezident François Hollande zahájí vzpomínkový týden za oběti atentátu na redakci Charlie Hebdo. Při teroristickém útoku na satirický týdeník před rokem zahynulo 12 lidí.
Sedmého ledna zaútočili v centru Paříže na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo dva muži, bratři Kouachiovi. Zabili 12 lidí. Mezi nimi většinu redaktorů a zranili dalších 10. Útok odsoudila řada světových politiků a mnozí z nich se také zúčastnili impozantního pařížského pochodu na podporu svobody slova. A celosvětová solidarita pomohla časopisu ekonomicky přežít.
Teroristický útok v redakci Charlie Hebdo, při kterém letos v lednu zahynula většina redaktorů, vyvolal celosvětovou solidaritu. V Paříži demonstrovalo za svobodu slova přes milion lidí. Více než devět měsíců po tragédii ale prožívá satirický časopis krizi. Jedním z důvodů je i obrovská suma peněz, kterou redakce Charlie Hebdo dostala, aby mohla týdeník dál vydávat.
Muž, který přežil řádění islamistů po útoku na pařížskou redakci deníku Charlie Hebdo, žaluje trojici francouzských médií. Lilian Lepere tvrdí, že novináři z rozhlasové stanice RMC a televizních kanálů France 2 a TF1 svým zpravodajstvím ohrozili jeho život.