Polská opozice bojuje s petrochemickým koncernem Orlem, myslí si, že manipuluje voliči před parlamentními volbami. Polský stát vlastní 27 procent akcií Orlenu.
Ceny paliv se v Česku se dlouhodobě pohybují kolem 45 korun za litr. Jak ušetřit? Lektor úsporné jízdy Tomíšek zdůrazňuje, že základem je plynulá jízda.
Pokud plánuje jet autem k moři, připravte se na změny v tankování. Jak při cestě na letní dovolenou ušetřit, radí sobotní vydání Lidových novin. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Maďarské čerpací stanice musí paliva prodávat za státem určenou cenu 480 forintů, tedy asi 30 korun za litr. Vláda Viktora Orbána minulý týden oznámila, že opatření prodlužuje až do začátku července.
Existují takové věci, jako jsou důchody, přídavky na děti a také benzín. S jistou mírou nadsázky by se daly označit za posvátné. Musí být dostupné každému, kdo je potřebuje.
Průměrná cena benzinu v pondělí poprvé po deseti dnech stoupla, a to o čtyři haléře na 44,02 korun za litr. Po předchozích sedmi dnech poklesů zdražila v úvodu týdne i nafta.
Průměrná cena benzinu poprvé od začátku ruské invaze na Ukrajinu klesla, a to o 14 haléřů na 47,12 koruny za litr. Průměrná cena Nafty stoupla o prvním víkendovém dni o 12 haléřů na 49,53 koruny.
Tak rychlé zdražování pohonných hmot Česko nikdy v historii nezažilo. Každý den stoupá podle analytika ČSOB Dominika Rusinka cena v průměru o víc než korunu na litr.
Zdražování ještě zrychlilo v posledních dnech. Během úterý průměrná cena benzinu vzrostla o 1,70 koruny a cena dieselu o 2,15 koruny. Ve středu byl u benzinu nárůst o 1,43 Kč, u nafty o 1,56 Kč.
Zákon upravuje pravidla zaměstnávání uprchlíků, zdravotního pojištění, financování péče o děti v dětských skupinách, využívání sociálních služeb i víza, humanitární dávku či podporu na ubytování.
Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Ceny benzinu i nafty si od pondělí do úterý připsaly nejvyšší mezidenní nárůst cen od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Ceny benzinu i nafty si od pondělí do úterý připsaly nejvyšší mezidenní nárůst cen od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic nadále rostou. Litr Naturalu 95 stojí průměrně 42,77 koruny a litr nafty 44,15 koruny. Nafta zdražuje rychleji.
Prudké zdražování po vypuknutí konfliktu na Ukrajině se v posledních dnech projevilo zejména v cenách pohonných hmot. Průměrné ceny se už ve čtvrtek poprvé dostaly nad 40 korun a dál stoupají.
Těžba ropy v Rusku se loni zotavila z útlumu vyvolaného pandemií a zvýšila se o více než dvě procenta. V průměru tak činila 10,52 milionu barelů denně.
Víc motoristé za benzin platili naposledy v listopadu 2014, průměrná cena litru nafty nyní přesáhla 34 korun poprvé od prosince 2014. Před rokem byl Natural 95 o víc než 7,50 koruny levnější.
Jediný nepotravinářský sortiment, který zaznamenal pokles tržeb, bylo sportovní, kulturní a rekreační zboží. Rostoucí trend si udržel také internetový prodej.
Na růstu se podepsaly ceny potravin. Vepřové maso či uzeniny byly v květnu dražší než před rokem, levnější bylo máslo. Zdražila i elektřina. Proti růstu inflace působily levnější pohonné hmoty.
Protestovat se příznivci hnutí takzvaných žlutých vest chystají navzdory středečnímu oznámení, že vláda nepočítá v rozpočtu na příští rok se zavedením daně na pohonné hmoty.