Josef Nuzík je novým olomouckým arcibiskupem a metropolitou moravským. Významné události se zúčastnily tisíce věřících. Lidé přišli Nuzíka podpořit v tradičních krojích.
Jsme svobodné bytosti, ovšem tedy možná také zodpovědné za všechno, co děláme? Nebo nás řídí nějaká vyšší inteligence? Jsme vůbec schopni myslet? A myslí také „umělá inteligence“?
Fyzioterapeut a pedagog Pavel Kolář je i autor publikací jako Labyrint pohybu nebo Posilování stresem. V poslední knize Řeka pod hladinou se ale představuje jako autor románu.
Podle Halíka je třeba zpochybnit, že jsou v dnešní společnosti dvě pevné kategorie: věřící a nevěřící. „Mezi těmi věřícími je obrovská škála různých postojů,“ říká.
„Ukazuje se, že pro mozek věřícího člověka je vztah s Bohem stejně reálný jako jakýkoliv jiný vztah,“ upozorňuje Klára Maliňáková z Univerzity Palackého v Olomouci.
Kardinál Dominik Duka souhlasí s papežem Františkem, že jeden z veršů Otčenáše může být problematický. Upozorňuje ale, že změnit text modlitby není snadné. Papež už změnu Otčenáše schválil.
Text Otčenáše se má změnit. Papež František schválil úpravu jednoho z veršů. Interpretace slov „neuveď nás v pokušení“ podle papeže nebyla přesná, protože Bůh lidi nenavádí k hříchu.
Máloco dnes patří k současným Vánocům tolik jako pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně. Na její první díl před lety přišlo do kina 1,3 milionu lidí. A v televizní premiéře ho viděly na tři miliony Čechů.
Jsou to dvě stránky v němčině známé jako dopis o Bohu. Bůh je tam ale zmíněn jen v jedné větě, kterou by někdo mohl označit za rouhání. Aukční síň Christie's bude dražit dopis Alberta Einsteina.
Papež František vyzval ke změně překladu jednoho verše v modlitbě Otčenáš. Je to verš, ve kterém se říká: „neuveď nás v pokušení“. Tato interpretace prý není přesná, jelikož bůh k hříchu nenavádí.
Hinduistický aktivista Rádžan Zéd vyzval český pivovar Primátor, aby nepoužíval obrázek hinduistického boha Ganéši na lahvích piva. Náchodský pivovar se ale brání, že obrázek stáhl už na počátku výroby před dvěma roky.
Polský cestující, který vyhrožoval v pátek večer bombou v letadle, je podezřelý z šíření poplašné zprávy a ohrožení letadla. Obhajoval se nasloucháním Bohu. Nyní se nachází v policejní cele. Ostatní cestující v sobotu ráno odcestovali do Varšavy.
Vědci zkoumali, která část mozku je zodpovědná za náboženské prožitky. Zjistili, že se nachází v centru odměny. Vědci doufají, že jim toto zjištění pomůže pochopit myšlení náboženských radikálů.
Setkal se s Bohem i přesto, že o to vůbec nestál. Při útoku šíleného střelce mu zachránil život jako jedinému ze čtyřiceti lidí, i když se ho o to neprosil. Tragikomedie Pravé poledne je další hrou amerického dramatika Neila LaButa, kterou shlédnou čeští diváci po inscenacích jako Trůn milosrdenství (divadlo Ungelt), Tlustý prase (Jihočeské divadlo) nebo Návraty hříšníka (J. K. Tyl v Plzni). Tragikomedii Pravé poledne dnes v české premiéře uvede Jihočeské divadlo v historické budově v Českých Budějovicích od 19.00.
Američtí ateisté zahájili zřejmě první kampaň svého druhu v historii Spojených států. Ve Washingtonu je tak možné na autobusech vidět vylepené plakáty hlásající: "Nevěřit v Boha je v pořádku". Křesťanským a náboženským organizacím se to vůbec nelíbí.