Práce z roku 2008 kombinuje Banksyho typický humor s vážným poselstvím, vyzývajícím diváky k zamyšlení nad hodnotou a významem národních symbolů v dnešní společnosti.
Poprvé se motiv objevil na jedné londýnské zdi v roce 2002, umělec od té doby udělal několik verzí. Jedna z nich vzbudila velký zájem, když ji Banksy ihned po dražbě nechal částečně skartovat.
Ryby vyobrazené na policejní budce se stylově liší od předchozích šesti děl, které Banksy prohlásil za své dílo v průběhu týdne. Vlka na satelitní anténě mezitím patrně někdo ukradl.
„Je to opravdu škoda. Stalo se to přes noc. Mluví o tom spousta lidí a je to kousek Londýna, na který se občas trochu zapomíná,“ říká o zničeném Banksyho díle mladík, který bydlí v okolí.
Z podvodu a porušení autorských práv policie vyšetřuje celkem čtyři osoby. Dva hlavní podezřelí mají podle policie hluboké znalosti o světu umění, jelikož se mu už několik let věnují.
Znovunalezený rozhovor z roku 2003 nikdy nebyl odvysílán celý. Redaktor, který Banksyho tehdy zpovídal si na záznam vzpomněl při poslouchání podcastu The Banksy Story, kde byl také později odhalen.
Banksy dílo namaloval jako součást série nazvané Great British Spraycation, v rámci které vytvářel umělecká díla v přímořských městech, aby pomohl obnovit část jejich turistického ruchu.
Během loňského listopadu se v bombardovaných částech Ukrajiny objevilo několik maleb od britského umělce Banksyho. Nyní je jedna z nich na ukrajinské poštovní známce.
Graffiti zobrazuje ženu s pomláceným obličejem, která je stylizovaná jako manželka v domácnosti 50. let. Výjev doplňují nohy muže čouhající zpoza skutečného mrazáku, který u zdi kdosi odložil.
Britský umělec Banksy potvrdil, že na Ukrajině vytvořil sedm graffiti, a to v Kyjevě a také v Irpini a Boroďance, které nejvíce utrpěly ruským bombardováním a ostřelováním v jarní fázi války.
Jeden z nejslavnějších světových umělců, který se proslavil na začátku 90. let pouličními graffiti v Bristolu, zveřejnil tři obrázky nástěnné malby gymnastky mezi troskami po ruském ostřelování.
Zlodějům stačilo osm minut, aby ukradli obraz truchlící dívky zahalené závojem, který Banksy namaloval na protipožární dveře hudebního klubu Bataclan, kde atentátníci v roce 2015 zabili na 90 lidí.
Zastupitel William Gannon uvedl, že neustálá tvrzení na různých sociálních sítích mu znemožňují vykonávat funkci. Nechal si i vyrobit odznáček s nápisem „nejsem Banksy“, který nyní nosí na klopě.
Obraz původně známý jako Dívka s balónkem Sotheby's nabídla poprvé v říjnu 2018. Nově vzniklé dílo zobrazující holčičku, která se natahuje po balónku ve tvaru srdce, dostalo název Láska je v koši.
Částečná destrukce obrazu Dívka s balónkem vyvolala senzaci. Obraz se začal pomocí zabudovaného mechanismu řezat na proužky krátce poté, co byl vydražen za více než milion liber (29,6 milionu korun).
Stalo se tak zrovna během kampaně, aby bývalá věznice napříště raději sloužila umění a umělcům, než aby se prodala na bydlení. Postava na grafitti se podobá autorovi Oscaru Wildeovi.
Ulice Vale je se sklonem 22 stupňů nejstrmější bytovou ulicí v Anglii. Nové tamní graffiti záhy zakrylo průhledné plexisklo, na zeď domu ho nainstaloval jeden z bývalých nájemníků.
Ptáka, který sedí na větvi a v zobáku drží granát, Banksy nasprejoval před osmnácti lety černou barvou na sádrokarton v Los Angeles. Ze stěny obraz později vyřízli a zarámovali.
Růžovo-bílá loď plující pod německou vlajkou má na sobě obrázek děvčete v záchranné vestě se záchranným kruhem ve tvaru srdce v Banksyho nezaměnitelném stylu.
Krysydopravní podnik před několika dny nechala odstranit. Oceňuje ale Banksyho snahu podporovat lidi a rád by mu „nabídl vhodnější místo, kde by mohl vytvořit novou verzi svého poselství cestujícím“.
Graffiti na protipožárních dveřích v klubu Bataclan, kde teroristé v roce 2015 zavraždili 90 lidí, zobrazuje truchlící zahalenou ženu. Z klubu malba zmizela loni, kdy ji kdosi ukradl i s dveřmi.