„My jsme očekávali, že výsledná cena bude kolem dvaceti milionů korun, 25 milionů korun nás příjemně překvapuje,“ říká spolumajitel aukční síně Aleš Kohout k dražbě pětitisícovky roku 1919.
Do dražby jde Renoirův obraz Karyatidy z roku 1909 a Říční nákladní lodě od Alfreda Sisleyho z roku 1870. Oba obrazy ve 20. letech minulého století koupil židovský obchodník s uměním Schustermann.
Rekord českých aukčních síní dosud držel Bohumil Kubišta se svým Staropražským motivem, který se předloni prodal za 123,6 milionu korun včetně aukční přirážky.
Od uvedení filmu Titanic v roce 1997 se mezi fanoušky rozrostla debata, jestli by se na plovoucí kus dřeva nevešel i Rosin milenec Jack, a nezachránil se tak od smrti v mrazivém Atlantiku, popsal BBC.
Obraz namalovaný v roce 1932 zachycuje jednu z malířových milenek, múz a modelek, Francouzku Marie-Thérèse Walterovou. Vyvolávací cena podle aukční síně Sotheby's činila 120 milionů dolarů.
„Ty věci pro mě hodně znamenaly. Nevím, co jiného bych si měl nechat. Ty boty a známky se mnou byly po celé natáčení MASH, celých jedenáct let,“ popisuje Alan Alda.
Významná část Shakespearova dramatického díla vyšla v souboru známém jako První folio před 400 lety. Ve výstavní síni londýnské Christie's budou vzácné výtisky z roku 1623.
Dílo Oskara Kokoschky s názvem Žena a otrok mělo být nejdráže prodaným obrazem v Česku 21. století. Slibně vypadající prodej se ale rychle proměnil v neúspěch aukční síně.
Poprvé se do desítky nejdražších děl dostalo dílo žijícího umělce. Stalo se tak díky obrazu Theodora Pištěka Adieu, Guy Moll, který Galerie Kodl vydražila za 25,44 milionu korun.
Na nedělní dražbě se prodal také obraz Theodora Pištěka s názvem Adieu, Guy Moll za 21,2 miliony korun. Stal se tak nejdráže prodaným dílem žijícího autora v Česku.
Výslednou cenu zveřejnila na svém webu dražební společnosti Gaute. Prodej zájemci, který předložil nejvyšší nabídku, musí potvrdit insolvenční soud, který má jednat ve čtvrtek.
Velký zájem kupců vyvolal také obraz Červený motocykl malíře Josefa Čapka. Nový majitel ho získal za 13,44 milionu Kč. Za více než dva miliony zájemce koupil obraz zpěváka Karla Gotta.
Nová majitelka obrazu je sběratelkou z Evropy. Krátce po dražbě údajně byla šokovaná, pak si prý uvědomila, že se stala majitelkou díla, které vstoupí do dějin umění.
Až miliardu dolarů, tedy přes 21 miliard korun, očekávají znalci umění od aukce, v níž síň Christie's nabízí v těchto dnech sbírku loni zesnulého amerického bankéře Davida Rockefellera a jeho ženy.
FOTO UVNITŘ. Aukční síň na Žofíně draží unikátní barokní astronomické hodiny. Jejich vyvolávací cena je 46 milionů korun, s aukční přirážkou pak dražba začíná na 55,2 milionech korun, což je podle dražitelů nejvyšší cena v historii českých aukcí starožitností. Hodiny pocházejí z pozůstalosti Františka Oldřicha Kinského asi z roku 1740.
Vzácné knihy, rukopisy, obrazy, ale i třeba šperky. Aukční síň Christie's pomáhá měnit majitele nejen uměleckých děl za desítky miliard korun ročně. V pondělí tahle slovutná společnost slaví 250 let své existence.
Aukční síň v Mnichově dnes nabídne osobní předměty Adolfa Hitlera a jeho zástupce Hermanna Göringa. Zájemci můžou získat i jejich ponožky nebo spodní prádlo. Kromě debat o vkusu a etice vyvolala dražba majetku nacistických pohlavárů i další otázku, a to jestli je to vůbec legální. Kritizují ji zástupci židovských obcí v Německu i starosta Mnichova Dieter Reiter.
Newyorská aukční síň Sotheby's má ztrátu 11 milionů dolarů. A to za poslední čtvrtletí loňského roku. Za propadem stojí upadající zájem o umělecké předměty nejen v Asii, ale i Velké Británii.
V přepočtu za 10 milionů korun se v Německu prodalo celkem 14 akvarelů, které vytvořil Adolf Hitler. Za nejvyšší cenu se vydražil obraz znázorňující německý zámek Neuschwanstein. Nový majitel z Číny za něj zaplatil 100 tisíc eur. Kupce našel i obraz s názvem Praha v mlze.