Podle ředitele sekce informačních a komunikačních technologií ministerstva by lidé mohli v aplikaci využít službu očkovacího průkazu a službu zasílání zpráv pro relevantní informace ze zdravotnictví.
Podle Chytré karantény, která aplikaci provozuje, se jednalo o výpadek validační služby, „který ale nemá vliv na platnost certifikátu". Autoři chybu opravili.
Lidé by si měli počet dávek v aplikaci zkontrolovat. Obezřetní by měli být zejména ti, kdo rádi cestují. Rakousko totiž od turistů vyžaduje třetí dávku očkování, jinak musí doložit negativní PCR test.
V tisku se v pondělí dočtete, že desetitisíce lidí můžou skončit bez proudu. Po pádu skupiny Bohemia Energy totiž někteří jejich bývalí klienti stále nevědí, že přešli k dodavateli poslední instance.
Na schválení pro operační systém iOS, který využívají telefony iPhone, se zatím čeká. Nová verze pro Android umí například zkontrolovat, zda očkování proti covidu-19 platí uživateli v zahraničí.
„Pokud vám při otevření bude Tečka ukazovat všechno červeně, klikněte dole na žlutý pruh a pak klikněte na tlačítko aktualizovat,“ napsala v pondělí na twitteru Chytrá karanténa.
Povinné kontroly očkování v restauracích se blíží. Na část veřejnosti, která očkování zarytě odmítá, pak míří služby, které slibují vystavení funkčního falešného certifikátu.
Ministerstvo vysvětlení ani žádné podrobnosti původně neposkytlo. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO pak na úterní tiskové konferenci uvedl, že o chybě neví, ale případ prověří.
Od začátku listopadu budou muset restaurace a kluby kontrolovat certifikáty o očkování, testu nebo prodělaném onemocnění. Kontrolující se neobejde bez chytrého mobilu se speciální aplikací.
Zatímco v Česku je doklad o očkování do 14 dnů po druhé dávce dvoudávkové vakcíny neplatný, v některých zemích stačí k prokázání bezinfekčnosti už první dávka.
Premiér Andrej Babiš (ANO) odrážel v lednu kritiku na výpadky registračního systému na očkování tím, že chtěl vládního zmocněnce Dzurillu navrhnout na státní vyznamenání. Ten to v rozhovoru odmítá.
S páteční změnou pravidel souvisejících s koronavirem se začala aplikace Tečka potýkat s potížemi. U některých uživatelů se nová změna neprojevila, jiní přišli o potvrzení o bezinfekčnosti.
Doklad obsahuje nějaká osobní data, ale ta se v zahraničí nikam nepřenáší a neukládají. Neexistuje žádná centrální databáze zdravotnických informací. Navštívené země si nesmějí doklad ponechat.