Kamala Harrisová může přitáhnout část nebělošských voličů. Jejich podporu ale nemá zcela jistou. „Někteří černošští voliči budou hlasovat pro Donalda Trumpa,“ říká pamětník rasové segregace.
Agresivita vůči Afroameričanům je přijatelnější a podléhají tomu nejen běloši, ale i černoši v řadách policie. Proto i policisty stejné barvy pleti vidí členové černošských komunit jako nebezpečí.
Všech pět policistů, kteří se na převozu podíleli, bylo obviněno z bezohledného ohrožení druhého stupně a týrání osob. Byli také postaveni mimo službu. Každý z nich složil kauci 25 tisíc dolarů.
Policisté se 25letého Jaylanda Walkera snažili zastavit kvůli dopravnímu přestupku v noci 27. června. Muž ale policistům ujížděl a po několikaminutové honičce vyskočil z auta a začal utíkat.
Návrat k době rasistických zákonů, říká o vlně změn volebních pravidel v republikánských státech Annie, která v době segregace vyrůstala. Republikáni to prezentují jako snahu o zabezpečení voleb.
Přátelé a příbuzní umírají na rakovinu, voda v jejím městě se nedá pít, jedy jsou i v půdě a vzduchu, žije blízko 20 továren chemického průmyslu. Seriál
Radiožurnálu o systémovém rasismu v USA.
Pouze 42 procent Afroameričanů uvedlo, že jsou ochotni očkování novou vakcínou proti koronaviru podstoupit. Sedm z deseti přitom zná někoho, kdo byl kvůli covidu-19 hospitalizován nebo nákaze podlehl.
Pochod na Washington byl pokračováním současných protestů proti systémovému rasismu. Jedním z hlavních poselství dne bylo: běžte letos volit, volte brzy a zbavte Ameriku Donalda Trumpa.
Pokračující debata nad rasovou nerovností a jejím historickým ukotvením v americké kultuře se v uplynulých týdnech začala stále více projevovat i uvnitř zábavního průmyslu.
Nancy Peloisová, šéfka Sněmovny reprezentantů rozhodla o odstranění čtyř portrétů představitelů Konfederace, kteří v 19. století podporovali rasismus a otrokářství.
Důvodem je smrt Afroameričana George Floyda, který přišel o život při zatýkání policií. Prezident Donald Trump pohrozil, že „když začne rabování, začne střelba“.
Situaci kolem koronaviru nepomáhá ani prostředí převážně černošských čtvrtí. Rizikem je tamní vysoká hustota obyvatelstva i fakt, že Afroameričané častěji sdílejí domácnost se staršími členy rodiny.
Státní zástupkyně Marilyn Mosbyová uvedla, že si policie řadu svědeckých výpovědí vynutila nátlakem na nezletilé svědky, kteří později svá tvrzení stáhli.
Policistka si podle své výpovědi spletla patra. Překvapilo ji, že dveře „jejího“ bytu nejsou zamčené. Když vstoupila dovnitř, vykročil proti ní nájemník se zmrzlinou v ruce. Na místě ho zastřelila.
Federální soudy v minulosti často označovaly vlasy a jejich úpravu za rys, který lze změnit, a nelze na něj tudíž vztahovat ochranu před diskriminací. Černoši si často museli vlasy uměle narovnávat.