Rakousko obnovilo vlakové spojení s Itálií. Testy cestujících nákazu koronavirem nepotvrdily

Rakouské úřady ohlásily obnovení železničního spojení s Itálií přes Brennerský průsmyk. Stalo se tak poté, co zde v neděli večer přerušily osobní železniční dopravu kvůli podezření na koronavirus u dvou cestujících ve vlaku z Benátek do Mnichova. Testy ale v obou případech podezření nepotvrdily, uvedla agentura AFP.

Vídeň/Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak Nightjet společnosti ÖBB

Rakousko přerušilo železniční dopravu z Itálie kvůli podezření na nákazu cestujících koronavirem | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0,©

„Poplach je odvolán, testy u dvou podezření skončily negativním výsledkem,“ uvedlo rakouské ministerstvo vnitra. Rakouské dráhy ÖBB následně ohlásily, že úřední uzavření tratě přes Brenner bylo zrušeno. V pondělí mají vlaky jezdit podle jízdního řádu.

Česká humanitární pomoc odletěla do Číny z Vídně. Roušky, dezinfekce a jiné pomůcky váží 4,5 tuny

Číst článek

Ve vlaku z Benátek do Mnichova, který v neděli večer musel zůstat stát na hraničním nádraží na italském území, bylo asi 300 cestujících, převážně Němců a Rakušanů. U dvou Němek, které nastoupily v Benátkách, bylo zjištěno podezření na koronavirus, což italské státní dráhy Ferrovie dello Stato sdělily rakouským drahám ÖBB. Dráhy následně o situaci informovaly rakouské ministerstvo vnitra a úřady vjezdu vlaku do Rakouska zabránily.

Důležité železniční spojení přes Brennerský průsmyk bylo přerušeno na asi čtyři hodiny, uvedla agentura Reuters. Připomněla, že rakouský ministr vnitra Karl Nehammer ještě v neděli uvedl, že se v pondělí sejde skupina, která má na starosti koronavirus, aby diskutovala o zavedení pohraničních kontrol s Itálií.

50 tisíc v karanténě

Nový koronavirus už v Itálii způsobil smrt tří lidí. Nakažených je v této zemi už přes 130, přičemž nemocní jsou v pěti regionech na severu země. Přes 50 000 obyvatel 11 obcí a měst, kde se infekce objevila, je v úplné karanténě.

Kvůli nárůstu počtu nemocných budou v lidnatých regionech Lombardie, Piemont a Benátsko na týden uzavřené všechny školy, ruší se veškeré veřejné akce a předčasně skončí i tradiční, turisty hojně navštěvovaný karneval v Benátkách.

V Rakousku se dosud vyskytlo 181 případů podezření na koronavirus, ale žádný se podle ministerstva vnitra nepotvrdil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme