Po porážce amerických demokratů padají hlavy
V americké demokratické straně padají po porážce v kongresových a guvernérských volbách první hlavy. Lídři, kteří posunuli stranu hloubějí do opozice, ale neodcházejí nadobro z veřejného života.
I když republikáni po padesáti letech ovládli oba konce washingtonské Pennsylvánské avenue, Bílý dům a Congress, demokraté už myslí na odvetu při prezidentském klání v roce 2004. Po gratulacích vítězům a obraně neúspěchu před médii, u nich dochází k přeskupování sil. Prvním signálem je oznámení šéfa demokratické menšiny ve sněmovně reprezentantů Richarda Gepparda, že se vzdává vedení v dolní komoře.
Geppard podobně jako neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2000 Al Gore ale uvažují o kandidatuře za demokratickou stranu na prezidenta v roce 2004, zatímco další osobnost, vůdce dosavadní demokratické menšiny v senátu, Tom Dashel skládá zbraně. Prezident George Bush vynaložil v předvolební kampani mimořádné úsilí, aby byly v jižní Dakotě, která je Dashelovým domovským státem, demokraté poraženi. A to se i tam vítězům úterních voleb podařilo.