V Luhansku zemřel generální prokurátor okupované oblasti, v jeho kanceláři explodovala bomba
Generální prokurátor separatistické Luhanské lidové republiky Sergej Gorenko zemřel po explozi v budově prokuratury. Informovala o tom v pátek agentura Interfax s odvoláním na záchranáře. Ukrajina odmítla, že by s incidentem měla něco společného.
Oficiální místa úmrtí nejvyššího žalobce v separatistickém státním útvaru na východě Ukrajiny zatím nepotvrdila. Zdroje agentury neuvádějí možného pachatele a dosud nepotvrdily, že se Gorenko stal terčem atentátu.
Putin ztrácí surovinové zbraně proti Západu. Unie z obnovitelných zdrojů nesleví, míní analytik Nerad
Číst článek
„Podle předběžných zpráv zemřel generální prokurátor LNR Sergej Gorenko na následky zranění, která mu způsobil výbuch v jeho kanceláři,“ řekl zdroj Interfaxu.
Podle záchranné služby v Gorenkově kanceláři v centru Luhanska zřejmě explodovala nastražená bomba. Při výbuchu zemřela také zástupkyně generálního prokurátora, která podlehla zraněním.
„Likvidaci takzvaného generálního prokurátora LNR a jeho zástupkyně je třeba považovat za ukázku vyřizování účtů místních organizovaných zločineckých skupin nebo za čistku Ruské federace od svědků válečných zločinů,“ uvedl poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak.