Americká puma údajně zabila 11 lidí v ošetřovně Červeného kříže
Americký prezident George Bush obhajoval varování před dalšími teroristickými útoky. "Varoval jsem zemi z dobrého důvodu. Chtěl jsem, aby policisté věděli, že máme určité informace, kvůli nimž bylo potřeba chránit oblasti, které by mohly být zranitelné,". Americká letadla při náletu na jihoafghánské město Kandahár údajně zasáhla ošetřovnu Červeného kříže a zabila tam jedenáct lidí. Mezi mrtvými jsou podle svědectví lékaře, který sám při útoku utrpěl zranění, také členové personálu ošetřovny a pacienti. Dalších šest lidí mělo být zraněno, informace ale nemohly být potvrzeny z nezávislých zdrojů. Podle mluvčího Talibanu Američané útočili také na horskou oblast nedaleko Kandaháru a na severoafghánské město Mazáre Šaríf. Pentagon připustil, že v severním Afghánistánu působí skromný počet amerických pozemních sil, které pomáhají s leteckými operacemi.
Pozice afghánského vládního hnutí Taliban na frontě severně od hlavního města Kábulu dvakrát bombardovalo letadlo B-52. Po každém přeletu bylo vidět několik sloupů dýmu nad planinou Šomalí zhruba 50 kilometrů severně od Kábulu, kde Taliban kontroluje přístupovou cestu do metropole. Šlo o první bombardování pozic Talibanu na frontě severně od Kábulu letadlem B-52, dosavadní útoky na tuto frontu prováděly mnohem lehčí stroje F-16. Před tím americké letouny shodily nejméně šest pum na frontové pozice Talibanu u Karabaku, Kalakanu, Husajn Kútu a Baghrámu.
Rumsfeld na brífinku uvedl, že velmi limitované počty amerických pozemních sil operují v Afghánistánu. Jde o uniformované příslušníky ozbrojených sil, kteří asistují se zásobováním, komunikací, vytyčování cílů pro nálety a poskytují velmi specifické informace, užitečné pro letecké mise, dodal americký ministr obrany. Rumsfeld zároveň nevyloučil, že Washington rozšíří využití pozemních sil v Afghánistánu.
Mezi tím generální tajemník OSN Kofi Annan v New Yorku vyjádřil naději, že vojenské útoky v Afghánistánu brzy skončí, aby humanitární pracovníci mohli zvýšit dodávky zoufale potřebné potravinové pomoci. Podle Annana potřebují humanitární organizace dostat do zimy do Afghánistánu co nejvíce potravin.
Spojené státy zavádějí další imigrační opatření proti teroristům. Americký ministr spravedlnosti John Ashcroft oznámil, že jeho úřad zakázal vstup na území USA členům a stoupencům 46 teroristických organizací. Zároveň byl vytvořen zvláštní tým, který bude pátrat po zahraničních stoupencích terorismu pobývajících na území Spojených států. V USA panují zpřísněná bezpečnostní opatření poté, co američtí představitelé ohlásili hrozící nebezpečí dalších teroristických útoků. Prezident George Bush zopakoval, že pro toto varování existuje dobrý důvod.
Pákistánský prezident Parvíz Mušaraf nebude na Spojené státy naléhat, aby zastavily bombardování Afghánistánu o islámském postním měsíci ramadánu. Zároveň se však zmínil o rostoucí kritice prodlužování bojů v Afghánistánu. V rozhovoru, který dnes poskytl televizi Reuters, Mušaraf dále uvedl, že afghánští stoupenci Talibanu nejsou jednotní.
Spojené státy přemýšlejí o tom, že v souvislosti s bojem proti terorismu, zavedou víza pro občany Belgie, Itálie nebo Portugalska. Informaci přinesl belgický rozhlas s odvoláním na zdroje z amerického ministerstva zahraničí. Rádio tvrdí, že existuje jediný důvod pro zavedení víz pro občany Belgie, Itálie nebo Portugalska. V těchto zemích byl podle Washingtonu ukraden větší počet pasů, které teď mohou zneužít teroristé k proniknutí na americké území. Americká vláda svým partnerům v Evropě připomíná, že dvojice atentátníků, která nedávno zavraždila opozičního afghánského vůdce Masúda, u sebe měla belgické pasy. Oba pasy byly ukradey na belgickém konzulátu ve francouzském Štrasburku. Belgická vláda úvahy o vízech do Spojených států odmítá. Jak tvrdí mluvčí ministerstva zahraničí, Belgie zavádí nový model pasů, který se prakticky nedá zfalšovat.
Z trosek Světového obchodního centra v New Yorku bylo vyproštěno velké množství zlatých a stříbrných ingotů. Napsal to newyorský list Daily News. Záchranáři za dohledu příslušníků FBI uvolňovali po dva dny v suterénu zřícených budov speciální tunel, kterým se dostali k zasypaným trezorům. Ingoty zlata a stříbra v hodnotě 200 miliónů dolarů patří kanadské bance Scotiabank. Při zářijovém útoku na budovu Světového obchodního centra zemřelo kolem pěti tisíc lidí. Naprostá většina obětí ale stále zůstává v sutinách zničených domů.