Zpravodajské služby by měly zpřísnit kontrolu osob, navrhují Štětina i Joch

Zpravodajské služby by podle šéfa Občanského institutu Romana Jocha měly sledovat muslimy. Reaguje tak na nedávné teroristické útoky ve Francii. Europoslanec za TOP 09 a STAN Jaromír Štětina zase navrhuje sledovat rizikové osoby kvůli hrozbám teroristických útoků v Evropě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

Policie | Foto: Ladislav Bába

Ředitel Občanského institutu Roman Joch navrhuje, aby policie kontrolovala muže ve věku od 15 do 45 let, kteří vyznávají islám.

Podle něj je důležitá především spolupráce s umírněnými islámskými osobnostmi a institucemi.

„Především spolupracovat s umírněnými muslimy, ujistit je, že jako všichni ostatní Evropané se můžou těšit právům a svobodám, a povzbuzovat je k tomu, aby sami monitorovali projevy radikalismu ve svých řadách a upozorňovali na ně,“ přibližuje svoji myšlenku Joch.

Ministři vnitra 11 zemí se v Paříži dohodli na spolupráci svých tajných služeb

Číst článek

Europoslanec za TOP 09 a STAN Jaromír Štětina by uvítal zpřísnění kontroly vnějších hranic Evropské unie. Opatření by se ale podle něj nemělo dotknout Schengenského prostoru, tedy volného pohybu lidí po Evropě. Zpřísnil by také kontroly rizikových osob.

„Sledoval bych lidi, kteří jsou náchylní ke kriminálním činům. Vyvaroval bych se rozpoutávání nenávisti a rozlišoval bych mezi islámskými radikálními teroristy a islámem, to je velmi zásadní věc,“ podotýká Štětina.

Anna Jadrná, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme