Zájem o němčinu chtějí povzbudit regiony a ambasády Německa a Rakouska

Na otázku, zda hovoří německy, odpovídá kladně stále méně českých studentů. Upadající zájem o němčinu má proto oživit dohoda, kterou dnes uzavřela česká asociace krajů s velvyslanectvími Rakouska a Německa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti v posluchárně Jihočeské univerzity

Studenti v posluchárně Jihočeské univerzity | Foto: Jihočeská univerzita

Kraje podle ní mají spolupracovat při propagaci němčiny na středních školách. Daniel Vodrážka z Goethova institutu si klesající oblibu němčiny mezi českými žáky a studenty vysvětluje tím, že němčina je vnímána jako těžký jazyk se složitou gramatikou.

„A možná někomu se zdá, že v němčině potřebuje trochu delší čas, trochu více lekcí, než dosáhne komunikativní úroveň, aby mohl reagovat v reálném prostředí.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O významu němčiny mluvil ve Stalo se dnes Daniel Vodrážka z Goethova institutu

„Musíme si uvědomit, že jsme ve střední Evropě a Německo a Rakousko jsou naši nejvýznamnější sousedé, máme společnou geografii, dějiny a máme také velmi významné hospodářské vztahy,“ zdůraznil Vodrážka.

Připomněl, že němčina je důležitá pro studium, pro uplatnění ve firmách v technických oborech a tento jazyk zájemcům pomůže.

Jan Richter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme