Za nejlepšího ministra zdravotnictví v době koronaviru lidé považují Vojtěcha, ukázal průzkum
Dotazovaní měli oznámkovat ministry zdravotnictví, kteří působili v době epidemie. Nejlepší hodnocení získal Adam Vojtěch (za ANO). Celkově ale ministři nedopadli dobře. V průměru se známka pohybuje okolo trojky. Polovina lidí, které v bleskovém průzkumu pro Český rozhlas oslovila společnost Median, si myslí, že vláda nepostupovala při zvládání epidemie koronaviru v letošním roce správně.
Nejvíc jsou k vládě kritičtí mladí lidé mezi 18 a 29 lety. V dalším členění to jsou pak obyvatelé Prahy, studenti nebo voliči ODS a Pirátů. Naopak názor, že vláda epidemii koronaviru zvládá, má 44 procent dotázaných, a jsou to hlavně voliči hnutí ANO a KSČM, doplňuje ředitel Medianu a sociolog Přemysl Čech.
Komunikace vlády není dostatečná. Do třetího stupně jsme se překlopit neměli, říká primátor Macura
Číst článek
„74 procent voličů ANO se domnívá, že vláda správně postupovala při řešení koronavirové krize. 78 procent respondentů, kteří preferují KSČM, má podobné stanovisko a hodnotí kladně vládní kroky,“ cituje Čech z výsledků průzkumu.
Ministři dostali trojku
Oslovení také hodnotili ministry zdravotnictví, kteří se v době epidemie vystřídali v úřadu. V době koronaviru byl podle jejich názoru nejlepším ministrem zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Lidi hodnotili ministry zdravotnictví známkami jako ve škole. Vojtěch dostal průměrnou známku 2,81. Na druhém místě skončil současný ministr zdravotnictví za ANO Jan Blatný s průměrem 2,94.
Babiš zkritizoval inzerát na očkování proti covidu. Volal Blatnému, ať si sežene pořádné marketéry
Číst článek
Nejhůř lidé hodnotí Romana Prymulu s průměrem 3,06. Rozdíly v hodnocení jsou ale podle ředitele Medianu Přemysla Čecha velmi malé.
„Průměrná hodnocení jsou kolem středu. Celkové hodnocení všech těchto tří ministrů tak nejsou příliš pozitivní. Dobré by bylo, kdyby vycházely okolo dvojky,“ soudí Čech.
Nejpřísnější byli v hodnocení studenti, kteří dávali nejnižší známky. Průměrná známka od voličů vládních stran byla 2-, voliči opozice dávali obvykle 3-.