Při demonstracích jen drobné incidenty
Anarchistické a neonacistické protesty v Brně i Praze skončily. Brněnská policie byla v nejvyšší pohotovosti a v ulicích se pohybovalo přes tři tisíce uniformovaných mužů. Policisté museli v obou městech zasáhnout. V Brně se příznivci anarchie dostali do křížku s policisty, když se snažili pokračovat v cestě do míst, kde pochodovaly holé lebky. Anarchisté na policejní obušky odpovídali házením pivních lahví a kamení, z davu vylétla i zápalná láhev. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, čtyři demonstranty ale policie zadržela. V Praze policie zadržela pouze dva demonstranty: jeden neměl doklady, druhý se dostal do potyčky se čtyřmi skiny.
Protestní akce na 420 holých lebek a 360 antifašistů v ulicích Brna před 16. hodinou skončila. Stalo se tak po skoro třech hodinách protestů.
Skinheadi vyrazili po 13. hodině od hlavního železničního nádraží. Při pochodu znělo bubnování a výkřiky "nic než národ". Přihlížející lidé na pochodující pokřikovali "fašismus je mrtvý". Z řad občanů padly i ostřejší slovní výtky.
Až anarchisté se pokusili o střet se skinheady, když se před půl druhou dvě stovky antifašistů snažily pokračovat v cestě do míst, kde pochodovali příznivci hnutí skinheads. Stalo se tak na Moravském náměstí, kde měli pochod ukončit. Policisté proti nim použili obušky a anarchisté odpovídali házením pivních lahví a kamení, z davu vylétla i zápalná láhev. Policisté na koních pak zatlačili účastníky demonstrace zpátky do parku.
Díky silnému policejnímu dohledu došlo jinak jen k drobným potyčkám mezi anarchisty a strážci pořádku. Žádná ze stran ale nevylučuje násilnosti mezi menšími skupinami v odpoledních a večerních hodinách. Zatímco antifašisté demonstrovali proti rasismu a neonacismu, holé lebky chtěly průvodem vyjádřit nesouhlas s levicovým násilím v České republice.
Občané v ulicích Brna by měli podle Lubase ve vlastním zájmu přesně respektovat pokyny policie. "Pokud by tam došlo k něčemu a slyšeli výzvu, aby odešli z tohoto prostoru, ať teda nekoukaj, protože by se opravdu mohli stát předmětem zájmu policie. Pokud už dojde k vytlačování, policista těžko pozná, jestli se jedná o - promiňte ten výraz - čumila, nebo o účastníka nějakého veřejného protispolečenského vystoupení."
V těchto chvílích jsou anarchisté a skinheadi na koncertech v soukromých klubech. Na noc je proto v pohotovosti ještě přes 100 policistů.
V Praze byly oslavy 1. máje hlavně ve znamení předvolebních mítinků politických stran. Ze Střeleckého ostrova vyrazil po 14. hodině průvod anarchistů. Šli přes Národní třídu na Václavské náměstí a pak Opletalovou ulicí na Žižkov. Pochod se zastavil na Olšanském náměstí, odkud anarchisté za asistence policie pomalu odcházeli. Policie zadržela pouze dva demonstranty, jeden neměl doklady, druhý se dostal do potyčky se čtyřmi skiny. "Na Václavském náměstí byl incident, kdy policie bezdůvodně - respektive neznáme žádný rozumný důvod, proč - zatkla jednoho člověka, a to takovým způsobem, že se jasně pokusila vyvolat konflikt. Zároveň byly povolány antony s pořádkovou jednotkou, ač se tam z naší strany žádné násilí nekonalo, takže nemůžu vyloučit, že tam byl nějaký úmysl tam něco vyprovokovat právě, aby ten pochod nebyl poklidný." Policie ale jakoukoli provokaci odmítá a demonstraci, která ani nenarušila pražskou dopravu, hodnotí úspěšně.
Ten první byl odveden policisty, protože kopal do policejního auta a neměl u sebe doklady. Policejní auto odvezlo mladého muže s dredy na hlavě do Bartolomějské ulice k ověření totožnosti a krátce potom ho po zjištění, že byl podle slov policejní mluvčí úplně opilý, ho propustili.
Dav bubnoval a pokřikoval protistátní hesla. Jeden z anarchistů se pokusil napadnout kameramana.