Očkování za zvuku Händela nebo Bacha. Pro injekci si mohou lidé v Salisbury dojít i do katedrály

Jedním z vakcinačních center se v Anglii tento víkend stala taky katedrála v Salisbury. Velká Británie už od poloviny prosince stihla naočkovat přes 3,5 milionu lidí. Těm v Salisbury k tomu navíc hrála vážná hudba.

Salisbury (Velká Británie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním z vakcinačních center se v Anglii tento víkend stala taky katedrála v Salisbury

Jedním z vakcinačních center se v Anglii tento víkend stala taky katedrála v Salisbury | Zdroj: Reuters

Očkování v salisburské katedrále doprovázelo třeba Händelovo Largo nebo skladby od Bacha a Pachelbela.

„Snažíme se lidem vytvořit pěkné prostředí, kde můžou po očkování relaxovat. Naše varhany byly navíc loni renovované, takže myslím, že bude pro lidi skvělé je slyšet, i když budou hrát potichu,“ řekl rádiu BBC hudební ředitel katedrály David Halls.

A sign of hope! Our medieval interior has been transformed into a vaccination centre. We’re very proud to be working with the NHS on the #COVID19Vaccine programme.

📷: Ash Mills

14:44 – 16. 01. 2021

1101 5349

Jenom v sobotu se tam nechal očkovat asi tisíc lidí. Pětadevadesátiletý veterán RAF Louis Goodwin považuje za úžasné, že si pro vakcínu přišel do středověkého svatostánku. Očkování ho prý vůbec nebolelo.

Stadion na rugby i dostihové závodiště

V Anglii se od pondělka otevře dalších deset velkokapacitních očkovacích center, která mají v následujících týdnech očkovat proti covidu-19 tisíce lidí denně. Pro vakcínu si lidé budou moci nově zajít například na rugbyový stadion v Merseyside, na dostihové závodiště v Tauntonu nebo do konferenčního centra v Bournemouthu, napsal list The Times.

Londýnský starosta vyhlásil stav ohrožení. Šíření koronaviru je podle něj ‚mimo kontrolu‘

Číst článek

Vláda chce díky tomu splnit cíl očkovat do půlky února 15 milionů lidí, zatím vakcínu dostalo něco přes 3,5 milionu obyvatel.

Kabinet slíbil, že do 15. února by měli být naočkováni lidé z nejzranitelnějších skupin - senioři nad 70 let, zdravotníci a lidé s vážnými zdravotními problémy. Vakcínu mohou dostat v ordinacích praktických lékařů, v nemocnicích nebo právě v očkovacích centrech, kterých už nyní funguje v Anglii sedm, mimo jiné na stadionu Ashton Gate v Bristolu či v londýnském konferenčním centru ExCel.

Vláda považuje vakcinaci za hlavní prostředek boje s postupující pandemií, chce se ale soustředit i na to, aby nákazu do Británie nepřivezli lidé, kteří se vracejí ze zahraničí. Od pondělí musejí všichni navrátilci z ciziny předkládat na hranicích negativní test na koronavirus, přičemž bez ohledu na něj je čeká desetidenní karanténa.

Úřady nyní zvažují i způsoby, jak dodržování pravidel sledovat a vymáhat. Podle deníku The Times je ve hře například zřízení karanténních hotelů poblíž letišť nebo zvýšený dohled nad lidmi, kteří se vrátili ze zahraničí. To, zda všichni dodržují nařízenou izolaci, by mohly pomáhat zjišťovat moderní technologie jako například rozeznávání obličejů nebo GPS.

Ondřej Klapal, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme