Na Tchaj-wanu se zřítil skalní oblouk Sloní chobot. Na vině je mořská voda a přirozené zvětrávání
Slavná přírodní atrakce na severu Tchaj-wanu - skalní oblouk zvaný Sloní chobot - se rozpadla a zřítila do moře. Jak informoval zpravodajský server CNN, části oblouku se od zbytku struktury v sobotu odlomily kvůli dlouhodobému působení mořské vody a přirozenému zvětrávání. Místo je nyní uzavřené pro návštěvníky.
Skála Sloní chobot leží na úzké pevninské kose Šen'ao. Mnoho let patřila mezi oblíbené turistické atrakce, kdy návštěvníci lezli na „sloní hlavu“, aby si pořídili fotografie.
Podle listu The Straits Times bývala tato oblast vojenskou a pro veřejnost byla zpřístupněna v roce 2000. Ale v roce 2010 nechala místní správa celou oblast znovu uzavřít, aby zabránila lidem lézt na skalní útvar.
Šen Čchuan-čchou, profesor na katedře geologie Národní tchajwanské univerzity, uvedl, že skála byla erozí ohrožena už dlouhou dobu. Je podle něj přirozené, že se nakonec zřítila, protože na ni neustále působila mořská voda a vítr. K její zranitelnosti přispěl také tvar v podobě tenkého oblouku, řekl CNN.