Sparta si doma poradila se Zlínem 4:2 a jde do čela tabulky

Hokejisté Sparty jsou novým lídrem extraligové tabulky. V dohrávce 12. kola Tipsport extraligy doma porazili Zlín 4:2 a poskočili ze čtvrtého místa do čela.

Utkání 12. kola hokejové extraligy HC Sparta Praha - HC PSG Zlín 16. října v Praze. Zleva brankář Zlína Luboš Horčička, útočník Sparty Lukáš Pech a obránce Martin Matějíček. | Zdroj: ČTK

Sparta šla do vedení už ve 3. minutě utkání, Ivan Rachůnek poslal přesný pas z levého mezikruží Vladimíru Sičákovi, který napřáhl k parádní ráně a překonal gólmana Horčičku dělovkou k levé tyči.

V půlce první třetiny mohli mít domácí dvoubrankový náskok, jenomže Kumstát s Buchtelem v jasné gólové šanci kombinovali až příliš a puk vyškrábl gólman Horčička z brankové čáry.

Zlín sahal po vyrovnání hned v úvodu druhého dějství, jenomže Balaštík napálil z ideální pozice jen tyčku a Kubiše vzápětí famózním zákrokem vychytal Pöpperle.

00:00 / 00:00

Utkání Sparty se Zlínem hodnotí reportér Aleš Procházka

Vzápětí tak znovu udeřili sparťané. Do role nahrávače se znovu vžil Ivan Rachůnek, který naznačil střelu a místo ní poslal puk Lukáši Klimkovi, který neměl problém do prázdné klece zakončit.

O necelé tři minuty později se Zlínu přeci jen podařilo vyrovnat, v přesilovce nejdřív dorážel jen do tyčky Veselý, poté už ale puk ideálně zpracoval Balaštík a snížil na 1:2.

Sparta ale znovu navýšila vedení nejlepším možným způsobem, pouhou vteřinu před koncem druhé třetiny, Buchtele přesně našel Kumstáta, který využil pasivity zlínských hráčů a skóroval do prázdné brány.

Spartě navíc vyšel parádně vstup do poslední dvacetiminutovky díky Pacovskému, který ranou bez přípravy trefil pravý horní roh zlínské brány. Hosté už stihli jen snížit v samotném závěru utkání brankou Ondráčka, na zvrat už jim ale nezbyl čas.

Dohrávka 12. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - PSG Zlín 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Sičák (I. Rachůnek, Philipp), 25. Klimek (I. Rachůnek, Přibyl), 40. Kumstát (Buchtele, Piskáček), 43. Pacovský (P. Ton, Gřegořek) - 28. Balaštík (O. Veselý, Zámorský), 60. Ondráček (O. Veselý, Matějíček). Rozhodčí: Hribik, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5577.

Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, T. Rachůnek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, Pacovský. Trenéři: Jandač a Moták.

Zlín: Horčička - Marušák, Valenta, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Melenovský - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, P. Sedláček, Köhler, od 32. navíc Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít