Atlético zdolalo v Primera Division Vallecano, bodovalo i Bilbao

Gólové hody přinesly ve španělské Primera Division zápasy soupeřů českých týmů v Evropské lize. Atlético Madrid, s nímž se střetne Plzeň, doma zdolalo po dramatickém závěru Vallecano 4:3. Sok pražské Sparty Bilbao remizovalo na trávníku Espaňolu Barcelona 3:3.

Primera Division, září 2012, Atlético Madrid

Primera Division, září 2012, Atlético Madrid | Zdroj: Reuters

Atlético si na domácím hřišti vypracovalo pohodlný náskok, ale nakonec se muselo bát o vítězství. Do vedení poslal domácí v 29. minutě Mario Suárez, náskok pak zvyšovali ve druhém poločase Koke a Turan, navíc čtvrtou branku přidal z penalty Radamel Falcao.

Jenomže závěr Atlétiku vůbec nevyšel. Dvě šťastné trefy Delibašiče znamenaly snížení náskoku na dvě branky a když přidal minutu před koncem Carrilho třetí branku Vallecana, museli se domácí stáhnout do obrany a hájit těsný výsledek.

Bilbao na hřišti Espaňolu Barcelona prohrávalo už o dvě branky, když se v prvním poločase prosadili Javi López a Verdu, jenomže hostující celek byl ve druhé půli lepší a podařilo se mu vyrovnat po brankách Adurize a Llorenta.

Naději vykřesal pro Atlético v 80. minutě Longo, jenomže vzápětí byl po druhé žluté kartě vyloučen a Bilbao využilo přesilu hráčů na hřišti. Konečnou podobu dal výsledku svým druhým gólem v utkání Aduriz.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Espaňol Barcelona - Bilbao 3:3 (18. Javi López, 44. Verdu, 80. Longo - 56. a 83. Aduriz, 71. Llorente), Granada - La Coruňa 1:1 (81. Floro Flores - 41. Oliveira), Pamplona - Mallorca 1:1 (69. Kike Sola - 78. Hemed), San Sebastian - Zaragoza 2:0 (55. Martínez, 61. Vela z pen.), Atlético Madrid - Vallecano 4:3 (29. Suárez, 49. Koke, 51. Arda Turan, 56. Falcao z pen. - 82. a 85. Delibašič, 89. Carrilho).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít