Kratochvíl slaví v Paříži druhou medaili, český plavec v závodě na 100 metrů znakem skončil druhý

Nevidomý plavec David Kratochvíl získal na paralympijských hrách stříbro na znakařské stovce. V Paříži vybojoval šestnáctiletý talent ve třetím startu druhou medaili a navázal na páteční triumf z kraulařské čtyřstovky. Naprázdno zatím vyšel jen ze sobotního finále na 50 metrů volný způsob, v němž byl pátý.

Paříž (Aktualizováno: 19:03 1. 9. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český plavec David Kratochvíl

Český plavec David Kratochvíl | Zdroj: Profimedia, AFP

Kratochvíl letos na trati 100 metrů znak vyhrál mistrovství Evropy a do pařížského finále postoupil nejrychlejším časem rozplaveb. Závod kategorie S11 o medaile začal rychle a na obrátce jasně vedl, v závěru ale nasazené tempo neudržel.

O 0,6 sekundy dříve dohmátl Ukrajinec Michailo Serbin a časem 1:05,84 vylepšil vlastní světový rekord. Kratochvíl vylepšil dopolední výkon na 1:06,54 a za dosavadním historickým maximem zaostal o 53 setin. Třetí skončil další Ukrajinec Danylo Čufarov.