Pastrňák se Zachou pomohli vybojovat postupový mečbol Bostonu. Tampa Bay poprvé porazila Floridu

David Pastrňák přispěl v prvním kole play-off NHL gólem k výhře Bostonu 3:1 v Torontu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. U branky českého hokejisty asistoval Pavel Zacha a Bruins vedou v sérii 3:1. Martin Nečas přihrál na jeden gól Caroliny, která ale podlehla na ledě New Yorku Islanders 2:3 ve druhém prodloužení a vyhrává už jen 3:1 na zápasy. Konec sezony odvrátila Tampa Bay, která porazila Floridu 6:3 a snížila stav série na 1:3.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boston slaví třetí výhru nad Torontem

Boston slaví třetí výhru nad Torontem | Foto: Nick Turchiaro-USA TODAY | Zdroj: Reuters

Skóre otevřel v šestnácté minutě James van Riemsdyk bekhendovým blafákem. Zhruba v polovině zápasu zvýšil v přesilové hře Brad Marchand, který vstřelil 56. gól v play-off a vytvořil tím nový klubový rekord. V čele historických statistik překonal Cama Neelyho. Lídr týmu připravil ve 40. minutě i třetí gól. Marchand si obhodil obránce, čímž vytvořil situaci dva na gólmana, a přihrál před odkrytou branku Pastrňákovi.

Toronto vstoupilo do třetí třetiny bez Austona Matthewse. Nejlepší střelec základní části odstoupil kvůli blíže nespecifikovanému zranění. Kanadský klub učinil i změnu v brankovišti. Ilju Samsonova, který kryl sedmnáct střel, nahradil Joseph Woll. Zápas už jen zdramatizoval ve 46. minutě z dorážky Mitchell Marner.

Obrat Islanders

Islanders otočili z 0:1 na 2:1, ale v 55. minutě využila Carolina podruhé v zápase přesilovou hru. Na začátku kombinace, která vedla k vyrovnání, stál Martin Nečas. Český útočník poslal puk z levého kruhu do pravého a Teuvo Teräväinen přihrál na hranici brankoviště, kam jej do sítě usměrnil Stefan Noesen.

S domácími gól neotřásl a pod hrozbou vyřazení byli v prodloužení aktivnější. Snahu Islanders korunoval v čase 81:24 tečí Mathew Barzal, který v zápase skóroval dvakrát. Tým z New Yorku podržel i gólman Semjon Varlamov, který kryl 42 střel.

Tampa Bay stále ve hře

Konec sezony odvrátila také Tampa Bay, která vedla už v šestnácté minutě 3:0. Florida sice snížila ve druhé třetině na 4:3, ale větší drama domácí nedopustili. Hlavními strůjci výhry se stali Brandon Hagel a Steven Stamkos, kteří vstřelili shodně dva góly.

Bod pro Dallas

Nejvýše nasazený tým Západní konference Dallas prohrál oba domácí zápasy a v Las Vegas začal aktivně. V úvodní třetině přestříleli Stars soupeře 18:7 a převahu zúročil Wyatt Johnston v úvodní gól zápasu. Hostující obránce Miro Heiskanen zvýšil ve 26. minutě, ale obhájce Stanley Cupu ještě v prostřední části vyrovnal. Prosadili se Brayden McNabb a v oslabení při vyloučení Tomáše Hertla Jack Eichel. Na další branku se čekalo až do 77. minuty, ve které zakončil rychlý protiútok Johnston.

Výsledky 1. kola play-off NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

NY Islanders - Carolina 3:2 v druhém prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Branky: 31. a 82. Barzal, 42. Pageau - 8. Jarvis, 55. Noesen (Nečas). Střely na branku: 35:44. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Varlamov, 3. Pageau (všichni NY Islanders). Stav série: 1:3.

Tampa Bay - Florida 6:3 (3:0, 1:3, 2:0)

Branky: 9. a 50. Stamkos, 13. a 30. Hagel, 16. Point, 57. Paul - 25. Verhaeghe, 32. Reinhart, 35. Ekman-Larsson. Střely na branku: 32:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hagel, 2. Stamkos, 3. Sergačov (všichni Tampa Bay). Stav série: 1:3.

Toronto - Boston 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 46. Marner - 16. J. Van Riemsdyk, 29. Marchand, 40. Pastrňák (Zacha). Střely na branku: 25:22. Diváci: 19.256. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Swayman, 3. Pastrňák (všichni Boston). Stav série: 1:3.

Západní konference - 3. zápas:

Vegas - Dallas 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 31. McNabb, 34. Eichel - 12. a 77. Johnston, 26. Heiskanen. Střely na branku: 34:46. Diváci: 18.536. Hvězdy zápasu: 1. L. Thompson (Vegas), 2. Johnston, 3. J. Robertson (oba Dallas). Stav série: 2:1.